Dobre 5 miejsce

Dodano: 12/06/2017    Komentarzy:

Wprawdzie nie udało się przywieźć punktów z Dobrzan, gdyż Arkonia uległa lokalnej Zorzy 3:1 jednak porażka ta nie wpłynęła na układ w tabeli i podopieczni trenera Jurszo ostatecznie na zakończenie sezonu zajmą dobrą piątą lokatę. Biorąc pod uwagę przeorganizowaną drużynę w okresie zimowym, opartą w większości na młodych wychowankach klubu i osiągnięta pozycja teoretycznie pozwala spokojniej patrzeć w przyszłość.

Sam mecz nie był porywającym widowiskiem, a po pierwszej bezbramkowej połowie nic nie wskazywało na to by Arkonia mogła przegrać. Jednak moment dekoncentracji młodzi piłkarze przypłacili dwoma bramkami. Najpierw chwila nie uwagi przy rzucie rożnym, następnie nierozważny atak w polu karnym i w krótkim czasie gospodarze odskoczyli na dwie bramki. Arkończycy ruszyli odważniej co dało bramkę kontaktową, której autorem był Dawid Langner. Niestety kolejny błąd naszej formacji defensywnej bezlitośnie wykorzystali gospodarze podwyższając na 3 do 1. Wynik ten sprawił, że Zorza cofnęła się i umożliwiła Arkoni dojście do kilku klarownych sytuacji strzeleckich, które nie zostały wykorzystane. Kolejno Langner, Kochański i na koniec Filip Kosakowski który rzut karny zamienił na rzut rożny, a była to 90 minuta spotkania.

Po meczu trener Robert Jurszo powiedział:

Meczu nie wygraliśmy to prawda, jednak jestem zadowolony z faktu że drużyna już wcześniej wypracowała taką przewagę punktową, która otworzyła bramę do piłki seniorskiej zawodnikom z rocznika 2000. Rozegranie meczu w pełnym wymiarze czasowym przez Jakuba Wiraszkę oraz drugą połowę przez Tomka Łaszkiewicza w meczu mistrzowskim to wartość dodana tego sezonu. Musimy korzystać z przywileju pewnego utrzymania parząc pod kontem następnego sezonu, który z pewnością do łatwych należeć nie będzie, biorąc pod uwagę  sześciu spadkowiczów z czwartej ligi.

Zorza Dobrzany - Arkonia Szczecin 3:1 (0:0)

Grzegorz Klichowski - Szymon Kochański, Artur Paszkiewicz (64' Kacper Szymczak), Jan Kaźmierczak, Michał Bachmatiuk (72' Przemysław Gracz), Adam Walles, Borys Szymański (51' Łaszkiewicz), Jakub Wiraszka, Kacper Kleszczyński, Dawid Langner69', Filip Kosakowski

1 Morzycko Moryń 29 21 6 2 93:24 69
2 INTERMARCHE REGA Trzebiatów 29 20 6 3 73:37 66
3 CHEMIK Police 29 20 6 3 86:26 66
4 BŁĘKITNI II Stargard 29 20 1 8 129:60 61
5 ARKONIA Szczecin 29 14 2 13 57:43 44
6 Mierzynianka Mierzyn 29 13 1 15 53:59 40
7 Wybrzeże Rewalskie Rewal 29 12 4 13 66:59 40