Dobry start

Dodano: 06/09/2017    Komentarzy:

Dobry start

W drugiej kolejce o mistrzostwo wojewódzkiej ligi juniorów Arkonia odprawiła z 4 bramkowym bagażem zespół Vinety Wolin. Było to drugie zwycięstwo naszego zespołu, który zgromadził 6 punktów z imponującym stosunkiem bramkowym 8:0.

W przekroju całego spotkania zespół Arkoni był stroną lepszą. Goście z Wolina dzielnie odpierali ataki zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy stracili tylko jedną bramkę (dobitka Piotra Buganika). Jednak wynik do przerwy nie był wypadkową dobrej gry obronnej przyjezdnych, a bardziej indolencji strzeleckiej chłopców z lasku arkońskiego. Po przerwie podopieczni trenera Michalczyszyna grali konsekwentnie to co w pierwszej połowie jednak piłka pomiędzy zawodnikami krążyła zdecydowanie szybciej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Korekty w składzie oraz szczególnie aktywny w tym meczu Martin Moutinho okazały się być kluczem do strzelania bramek. Kropkę nad i postawił Maks Gregoruk, który ustalił wynik meczu bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego.

Arkonia Szczecin – Vineta Wolin 4:0 (1:0)

Andrzejewski – Kraśniewicz, Stefaniak (Łyszczarz), Białobrzeski (Szubert), Oleniec – Radzik (Pańczyszyn), Sobieraj, Wasilewski (Chyliński) – Moutinho (Gregoruk), Buganik (Prokopowicz), Czeszewski (Siepracki)