Dwa oblicza

Dodano: 09/10/2017    Komentarzy:

Dwa oblicza

Spotkania Bałtyku z Arkonią w wojewódzkiej lidze trampkarzy młodszych zawsze stoją na wysokim poziomie i aspirują do miana wydarzenia kolejki i nie inaczej było tym razem. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, iż spotkali się sąsiedzi w ligowej tabeli.

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ataków, które były dzielnie odpierane przez zmotywowanych Arkończyków. Dobra organizacja w grze obronnej spowodowała to, iż Bałtyk w pierwszej połowie nie znalazł drogi do bramki naszego zespołu. Podopieczni trenera Michalczyszyna z cierpliwością i konsekwencją realizowali nakreślony plan. Przetrzymali ataki gości po czym w końcówce pierwszej połowy wyprowadzili dwie piękne akcje, które zwieńczone były bramkami z najbliższej odległości. Bardzo duży udział przy obu trafieniach miał Sebastin Waszyński idealnie asystujący z lewego skrzydła. Przy pierwszej bramce dośrodkowanie na dalszy słupek zamknął dobrze dysponowany Patryk Szymanik dopełniając formalności plasowanym uderzenie z woleja. Drugie trafienie przypadło w udziale Kamilowi Klimczakowi, który wykończył świetnie wyłożoną piłkę z 5 metrów. Była to tak zwana bramka do szatni.

Od początku drugiej odsłony Bałtyk rzucił się do huraganowych ataków jednak to Arkonia zdobyła trafienie, którego w kuriozalnych okolicznościach nie zaliczył sędzia dopatrując się z sobie wiadomych przyczyn faulu. Gospodarze w dalszym ciągu dążyli do wyrównania. Przełomowym dla losów spotkania okazał się rzut rożny po którym jeden z gospodarzy wkręcił piłkę bezpośrednio do bramki. To podcięło skrzydła Arkończykom, a dodało wiary Bałtykowi. Zmiany personalne oraz roszady w ustawieniu nie zmieniły obrazu gry z czego skrzętnie korzystali gospodarze najpierw wyrównując wynik zawodów,, a na 5 minut przed końcem przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Bałtyk Koszalin – Arkonia Szczecin 3:2 (0:2)

Paczosa – Jurczyk, Stefaniak, Oleniec (Wasilewski), Białobrzeski – Kraśniewicz, Radzik (Buganik), Waszyński (Prokopowicz), Moutinho, 34’ Szymanik (Siepracki), 40’ Klimczak (Sobieraj)

Komentarze