Koncertowa gra

Dodano: 25/04/2017    Komentarzy:

W niedzielne przedpołudnie zespół Arkonii podejmował w ramach 5 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wojewódzkiej ligi juniorów młodszych Gavię Choszczno. Arkończycy okazali się być mało gościnni wygrywając ten pojedynek znaczną różnicą bramek.

To już trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Michalczyszyna, którzy zaaplikowali rywalom 18 bramek tracąc 1. Już od pierwszego gwizdka chłopcy z Lasku Arkońskiego ruszyli do skomasowanych ataków na bramkę przyjezdnych. Raz po raz „kotłowało” się polu karnym, a w 3 minucie Marcel Paleń otworzył wynik zawodów zdobywając bramkę głową. Na kolejne trafienia nie czekaliśmy zbyt długo bo w 18 minucie gola na 2:0 zdobył Moutinho umieszczając pięknym wolejem piłkę pod poprzeczką. Wynik do przerwy ustalił Wiraszka, który z najbliższej odległości dopełnił formalności.

Druga odsłona to w dalszym ciągu konsekwentna gra arkończyków, prowadzących akcje z rozmachem i polotem. Szczególnie mogła się podobać umiejętność wykorzystywania całej szerokości boiska przejawiająca się w licznych atakach ze skrzydeł. To właśnie po nich nasz zespół zdobywał kolejne trafienia. Cieszy również fakt zdobycia dwóch bramek po stałych fragmentach gry. Z rzutu karnego w tym meczu swoje drugie trafienie zaliczył Górski oraz Paleń, który okrasił swój dobry występ świetnie wykonanym rzutem wolnym.

Wartym zaznaczenia jest fakt, iż przeprowadzone zmiany wniosły jeszcze więcej ożywienia do gry i spowodowały, iż mecz w wykonaniu Arkonii prowadzony był w szybkim tempie. Potwierdzeniem tych słów są bramki Bartka Sobolewskiego – Węgielnika oraz Oskara Jaworskiego, którzy jako zmiennicy dołożyli swoją cegiełkę do zdobyczy bramkowych. Bardzo cieszy również premierowe trafienie dotychczas największego pechowca (uraz stawu skokowego, wstrząśnienie mózgu) w naszym zespole Miłosza Kraśniewicza. Miłosz jako środkowy obrońca wykazał się instynktem snajperskim dobijając strzał kolegi, wpisał się na listę strzelców. Trener Michalczyszyn podsumowując to spotkanie stwierdził w krótkich słowach:

”Przyjemnie było popatrzeć na grę chłopaków, a że zdobyli piękne bramki to dodatkowy smaczek tego pojedynku”.

Arkonia Szczecin – Gavia Choszczno 9:0 (3:0)

Andrzejewski (  41’ Makuch) – Kraśniewicz 56’, Żak (  50’ Stefaniak), Oleniec (  60’ Sobolewski - Węgielnik 69’), Wiraszka 35’(  41’ Wasilewski) – Paleń 3’ i 73’, Leszczyński, Wasilewski J. (  55’ Pańczyszyn)  - Górski 50’ i 58’, Moutinho 18’ -  Stawicki (  50’ Jaworski 78’)