Orliki w Dźwirzynie

Dodano: 07/12/2017    Komentarzy:

Orliki w Dźwirzynie

Reprezentacja Arkonii Szczecin 2009 w dniach 2-3 grudnia przebywała w Dźwirzynie rozgrywając Nadmorski Turniej Piłki Nożnej Halowej.

Pierwszego dnia rozegrane zostały mecze w grupach A i B. Nasza drużyna zakwalifikowana do grupy B mierzyła się z zespołami AP Kotwicy Kołobrzeg 09, AP Kotwica Kołobrzeg 09/10, Błękitni Stargard, Jantar Siemyśl, Gwardia II Koszalin, Prawobrzeże Szczecin. Podczas wszystkich meczy nasi zawodnicy nie stracili ani jednej bramki. Zasługi za ten fakt zebrali głównie obrońcy, Wojtek Wisniewski i Igor Durzyński oraz bramkarz Jakub Gliwa. Zmiennikami formacji defensywnej byli Maciej Dzieciątkowski i Maks Bober.

Za zdobywanie bramek odpowiadał duet Antek Grieger i Alex Pagórek. Pomocnikami w tym turnieju byli Kuba Mospinek i Kacper Matynia. W pierwszym dniu Arkończycy zanotowali 1 remis i 5 zwycięstw. Dało to naszej drużynie awans do Ligi Mistrzów, która rozgrywała swoje mecze na drugi dzień.

W grupie tej spotkali się z zespołami Technik Świdwin,  Gwardia I Koszalin i MKP Kotwica Kołobrzeg. Dwa zwycięstwa i porażka z niepokonaną Gwardią I Koszalin dała ostatecznie III miejsce. Drugie miejsce zajęła Kotwica Kołobrzeg wyprzedzając nas o jedną bramkę! Napastnik Antek Grieger strzelając 16 bramek został wice królem strzelców, Jakub Gliwa wpuścił najmniej bramek w całym turnieju, a najlepszym obrońcą został Igor Durzyński. Stosunek bramek 24:3 świadczy o dobrej formie naszych obrońców. Gratulujemy zawodnikom sukcesu, rodzicom synów, a trenerom Krzysztofowi Iwanowowi (opiekun na turnieju) i Mateuszowi Otto dobrego szkolenia.

Komentarze