Ostatni turniej

Dodano: 28/12/2017    Komentarzy:

Nietypowo, bowiem w piątek rano ruszyła ostatnia edycja "Arkonia Cup" w 2017 roku. Do boju stanęły drużyny z rocznika 2008. Nasz klub reprezentowały w tym turnieju trzy zespoły.

Jako pierwsza do boju ruszyła "Arkonia II". Od początku spotkania było widać pewność siebie, ambicje i niezłą grę. Trzy zwycięstwa, remis i nieznaczna porażka dały awans naszej ekipie do półfinału. W grupie "B" rywalizowały kolejne dwie nasze drużyny. W lepszych humorach fazę grupową zakończyła "Arkonia I", która wygrała 4 spotkania i tylko raz zremisowała. Nasz trzeci zespół niestety odniósł cztery porażki i raz wygrywając, co finalnie dało 4 miejsce w grupie.  W półfinale doszło do spotkania między naszymi zawodnikami. Pomimo codziennej przyjaźni, na boisku nikt nie odpuszczał. Po pięknym i zaciętym boju Arkonia I awansuje do finału, zaś Arkonii II został mecz o III miejsce w turnieju.

W meczu o najniższy stopniu podium rywalem naszej drużyny był Salos i po niezłym spotkaniu padł remis 0:0, mimo przewagi naszego zespołu zabrakło skuteczności. W rzutach karnych lepsi okazali się tym razem przeciwnicy. W finale rywalem Arkończyków była drużyna Football Academy. 14 minut spotkania było bardzo wyrównane, obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak bramek nie zobaczyliśmy. W rzutach karnych po niezwykłych emocjach zwyciężają nasi zawodnicy, wygrywając tym samym cały turniej. Ponadto najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Kacper Czapiewski. Wielkie gratulacje. Teraz nastąpi przerwa w treningach do stycznia, a potem wracamy do pracy z jeszcze większą mocą!

Arkonia I Szczecin - Pogoń II Szczecin 5:2
    Arkonia I Szczecin - MOS Gubin 3:2
    Arkonia I Szczecin - Salos Szczecin 0:0
    Arkonia I Szczecin - Warta Gorzów 2:1
    Arkonia I Szczecin - Arkonia III Szczecin 4:0
    Arkonia I Szczecin - Arkonia II Szczecin 2:1
    Arkonia I Szczecin - Football Academy 0:0 ( k: 3:2 )

Szpaler Wojtek, Kujawa Mateo, Gliwa Kuba, Opiłowski Ignacy, Wrona Arek i Poleszak Mateusz.

Arkonia II Szczecin - AMF Szczecin 5:0