Pracowita niedziela

Dodano: 03/04/2017    Komentarzy:

Niestety nie udała się inauguracją rundy wiosennej Młodzika Młodszego. W sobotnie, słoneczne popołudnie na boisku przy ul. Witkiewicza Arkonia przegrywa z Chemikiem Police.

Po prawie dwóch latach przerwy do bramki wrócił Nikodem Barciuk i pomimo wpuszczenia ośmiu bramek, zaprezentował się bardzo dobrze wielokrotnie chroniąc zespół przed utrata kolejnych goli. Mecz znakomicie rozpoczął się dla Arkończyków - prostopadłe podanie Tymka Cyranki i w sytuacji sam na sam bramkę zdobywa Maciek Rudka. Chemik szybko wyrównuje po świetnie wykonanym rzucie wolnym. Mecz stał się otwarty, jednak w pierwszej odsłonie to przyjezdni zdobywają jeszcze dwa gole.

Druga połowa miała się zacząć od ataków Arkonii, a było całkiem inaczej. Chemik kontroluję grę i zdobywa kolejną bramkę. Od tego momentu w ataku dwoił i troił się Kuba Łuczak, który w niecałe 10 minut wyprowadził Arkończyków  na prowadzenie. Niestety wyniku nie udało się utrzymać do końca, ostatecznie przegrywamy 5:8. Bardzo żywe spotkanie, obie drużyny pokazały ofensywny futbol o czym świadczy ilość bramek. Nasz zespół świetnie zaczął mecz, ale potem do głosu doszedł Chemik. Podopieczni trenera Rafała pokazali charakter potrafiąc odwrócić losy spotkania, by w końcówce dać sobie strzelić 4 bramki. Drużynie z Polic gratulujemy dobrego spotkania i pierwszych trzech punktów na wiosnę. Do zobaczenia w Policach.

Barciuk, Roguski, Pacyna, Chmielewski, Rudka M., Rudka K., Wawrowski, Garzyński, Cyranka, Łuczak 4 x  i Kaczmarek.

W niedzielę, oprócz spotkania ligowego Arkonia wzięła udział w turnieju charytatywnym dla Szymona Lewandowskiego, zawodnika Żaków Szczecin Dąbie. Nasi zawodnicy rozegrali sześć spotkań zostawiając serce i dając z siebie wszystko. Niestety nie udało się pokonać silniejszych przeciwników. Jednak w tym turnieju nie wynik był najważniejszy, ale inicjatywa i pomoc Szymonowi. Mamy nadzieje, że w maleńkim stopniu pomogliśmy "Lewemu" życzymy dużo zdrowia.

Mateusz Stasik, Olaf Więk, Adam Glinkowski, Mateusz Szefer, Stanisław Wirzman, Kuba Borowiec, Michał Syc, Patryk Roguski oraz Dawid Wojciechowski.