Remis sąsiadów

Dodano: 16/05/2018    Komentarzy:

Dobry i ciekawy mecz sąsiadów z ligowej tabeli. W meczu 9 kolejki Arkonia trzecia w tabeli zagościła do Gryfina mierząc się z piaty Energetykiem Gryfino tracącym do nas dwa oczka.

Mecz od pierwszej do ostatniej minuty bardzo interesujący. Początek dla Arkończyków, którzy w przekroju 30 minut dwa razy trafiają do bramki rywala. Najpierw bezpośredni gol Południaka z rzutu wolnego który strzałem nad murem tafia w okienko bramki. Kilka minut później Lejk wykorzystuje zawachanie obrońców i Arkonia wychodzi na prowadzenie 2:0. Niestety złe końcowe minuty do przerwy dają gospodarzą wyrównanie i powrót do meczu.

Druga odsłona bardziej wyrównana i to rywale byli bliżsi zwycięstwa. Na gol Trociuka, ładny strzał z dystansu szybko Energetyk odpowiada i idzie za ciosem. Dobra postawa Piekutowskiego w bramce w końcowych minutach ostatecznie pozwala utrzymać remis, który należy ocenić jako cenny.

Energetyk Gryfino - Arkonia Szczecin 3 - 3 (2-2)

0 - 1 14' Południak (rzut wolny)
0 - 2 28' Lejk
2 - 3 39' Trociuk

Szcześniak (36' Piekutowski) - Głodkowski, Wierzchnicki, Bogusławski, Drwal, Cellner, Drabiak, Południak, Woroniak, Trociuk, Lejk oraz Sompoliński, Podgórski, Błaszczyk, Dadański.