Seniorzy zakończyli

Dodano: 04/12/2017    Komentarzy:

Seniorzy zakończyli

Meczem testowym z drużyną Kołbacza seniorzy zakończyli rundę jesienną regionalnej ligi okręgowej. W spotkaniu tym mogliśmy zobaczyć czterech naszych juniorów, trzech starszych i jeden młodszy.

Mecz zakończył się wynikiem dwa do jednego dla Arkonii jednak nie on był najważniejszy, ważniejszy był aspekt przydatności do piłki seniorskiej naszych młodych graczy. Obiecującym faktem jest, że obie bramki strzelili właśnie juniorzy starsi. Na boisku oprócz wspomnianych juniorów wybiegło jeszcze dwóch zawodników testowanych, którzy chcieli by zasilić barwy naszego klubu w rundzie rewanżowej. Seniorzy zakończyli rundę plasując się na czwartym miejscu i spokojnie moga oczekiwać wiosennej rundy rewanżowej w której mamy nadzieje utrzymają tą dobrą lokatę.

Poprosiliśmy trenera I zespołu Roberta Jurszo o kilka słów podsumowania rundy oraz meczu kontrolnego.

Z pewnością cieszy czwarta lokata przy tak wyrównanej stawce. Okazuje się że po za Chemikiem w ligowej tabeli może zdarzyć sie wszystko. W okresie przygotowawczym musimy trochę więcej popracować nad koncentracją. Gdyby była ona na wyższym poziomie zwłaszcza w meczach z Flotą i Chemikiem to nie przytrafiły by się nam się te dwie przykre wpadki, gdzie skasowaliśmy, aż 13 goli. Jednak ogólnie należy być zadowolonym zwłaszcza, że kierunek grania w większości wychowankami przynosi pozytywne efekty. W przyszłości może być tylko lepiej, gdy weźmiemy pod uwagę, że zawodnicy rocznika 97 i 98 mają na swoim koncie zaliczone po około plus minus 1000 minut. Jest też rodznek rocznika 2000 Tomasz Łaszkiewicz, który zaliczył już 750 minut w piłce seniorskiej. Jak pokazał dzisiejszy mecz zdolnej młodzieży nam nie brakuje, pytanie czy starczy im samozaparcia by przetrwać okres przejściowy.

Arkonia Szczecin - Zootechnik Kołbacz 2:1 (1:0)

Kamil Zieliński - Szymon Kochański, Artur Paszkiewicz (46' Dawid Zieliński), Miłosz Kraśniewicz, Górski Michał (46' Mariusz Modliński), Adam Walles, Tomasz Łaszkiewicz (46' Michał Kibitz), Kacper Kleszczyński (46' Michał Bachmatiuk), Kamil Wasilewski22' (46' Andrzej Kryścio), Filip Kosakowski, Patryk Małek (30' Marcel Paleń 60')

Komentarze