Śliski remis

Dodano: 04/02/2018    Komentarzy:

Na stadionie Miejskim w Szczecinie, zespół Arkonii zremisował w sparingu z Piastem Chociwel 4:4, choć prowadzili już w tym meczu trzema bramkami.

Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach, sypiący śnieg oraz wiejący zimny wiatr na pewno nie pomagały zawodnikom. Początek spotkania należał do zespołu gości, już w pierwszej akcji meczu mogli strzelić bramkę, jednak na posterunku był bramkarz Arkonii. W początkowych fragmentach inicjatywę miał zespół Piasta, gospodarze ograniczali się do gry w obronie i wyprowadzania kontr. Z czasem Arkonia zaczęła grać lepiej, czego efektem było kilka akcji zagrażających bramce przyjezdnych. Lepsza gra podopiecznych Roberta Jurszo została udokumentowana dwoma golami strzelonymi w ciągu dwóch minut. W następnych fragmentach dalej lepiej prezentowali się gospodarze, choć i goście mieli kilka groźnych okazji. Pod koniec pierwszej połowy gra się zaostrzyła, zostało odgwizdanych kilka fauli, a gracze Piasta za bardzo skupiali się na dyskutowaniu z sędziami. Do przerwy utrzymał się wynik 2:0 dla Arkonii.

Po około pięciu minutach gry drugiej połowy Arkonia wyprowadza akcję, która dała im trzecią bramkę. Wydawało się, że nic nie jest w stanie stać się złego gospodarzom. Jednak okazało się inaczej: goście zaczęli grać nie tyle lepiej co bardziej Arkończycy kompletnie wyłączyli się z gry, czego efektem były strzelone przez gości bramki w 13 i 16 minucie drugiej połowy. Arkonia próbowała się odgryzać przeciwnikom, jednak nieskutecznie. Kolejne dwa gole goście strzelili pomiędzy 69 a 73 minutą gry. Piast objął prowadzenie 4:3 i sytuacja Arkonii była beznadziejna, jednak gospodarze do końca walczyli o korzystny rezultat. W jednej z ostatnich akcji meczu udało im się to, wyrównali po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i Arkonia ostatecznie zremisowała z Piastem Chociwel 4:4.

1 połowa. Wiśniewski, Gracz, Kochański, Jurczyk, Stasiak, Łaszkiewicz35', Langner, Król, Kleszczyński, Kosakowski, Małek30'

2 połowa Zieliński, Modliński, Kryścio, Paszkiewicz, Bogdaniec, Walles, Langner, Kleszczyński, Bachmatiuk, Kosakowski50', Małek90'