Sparing na remis

Dodano: 28/01/2018    Komentarzy:

W sparingu, który odbył się na boisku przy ulicy Witkiewicza w Szczecinie miejscowa Arkonia zremisowała z drużyną Zootechnika Kołbacz 1:1, tracąc bramkę w jednej z ostatnich akcji meczu.

Początkowo to drużyna przyjezdna miała przewagę, jednak to gospodarze stworzyli sobie groźniejszą sytuację, a z czasem przejęli inicjatywę. Później jednak sytuacja się wyrównała, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, jednak była ona mocno chaotyczna, co chwilę dochodziło do strat w środku pola. Najwięcej zagrożenia obydwa zespoły tworzyły sobie po stałych fragmentach gry: rzutach wolnych i rożnych. Zespól gości miał również kilka okazji po kontrach, jednak nie przynosiły one efektu i pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej połowy to drużyna z Kołbacza sprawiała lepsze wrażenie, stwarzali więcej sytuacji, jednak Arkonia dobrze się broniła, choć momentami obrońcy pozwalali na zbyt wiele zawodnikom gości. Mimo dominacji zespołu z Kołbacza to jednak Arkonia zdobywa gola jako pierwsza, po około 15 minutach gry w drugiej połowie wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego, które wykańcza Bogdaniec. Później gra się trochę wyrównała, obydwa zespoły stwarzały sobie groźne sytuacje, jednak wynik się nie zmieniał. Tak samo obydwie drużyny charakteryzowały się sporą nieskutecznością. Dopiero w jednej z ostatnich akcji meczu drużynie gości udało się wyrównać i mecz zakończył się remisem 1:1.

W drużynie seniorów zadebiutowali trzej juniorzy Jacek Jurczak, Marcel Paleń i Michał Kibitz, ci zawodnicy okres przygotowawczy przepracują z pierwszą drużyną, Po tym okresie zapadnie decyzja czy to już ten czas by stać się pełnoprawnym zawodnikiem seniorów.

1 połowa: Kamil Zieliński - Mateusz Stasiak, Jacek Jurczyk, Mariusz Modliński, Artur Paszkiewicz, Tomasz Łaszkiewicz, Przemysław Gracz, Michał Bachmatiuk, Mateusz Król, Patryk Małek, Filip Kosakowski

2 połowa: Damian Wiśniewski - Mateusz Stasiak, Mateusz Bogdaniec61, Artur Paszkiewicz, Andrzej Kryścio, Przemysław Gracz, Marcel Paleń, Kacper Kleszczyński, Patryk Rygiel, Michał Kibitz, Filip Kosakowski