Wielki potencjał

Dodano: 12/12/2017    Komentarzy:

Wielki potencjał

Kolejny intensywny weekend za młodymi piłkarzami z rocznika 2008. Tym razem nasz zespół udał się do stolicy na prestiżowy i bardzo mocno obsadzony turniej Varsovia Cup.

Pomimo, że w naszej drużynie nie wszystko grało tak jak należy to zajęliśmy znakomite drugie miejsce, co pokazuję potencjał i charakter naszych zawodników.

Trener Rafał StrugarekZanim na dobre weszliśmy w turniej, straciliśmy 5 punktów, pechowy remis i porażka w meczach w których wcale nie byliśmy zespołem gorszym. W pozostałych pojedynkach nasi zawodnicy pokazali już niezły futbol i wygrali 3 kolejne spotkania. Niedziela miała być walką o jak najlepszy wynik, w pierwszym spotkaniu nasz zespół pokazał klasę rozbijając Górnik Zabrze, by w kolejnym zostać zdominowanym przez AP Reissa. Przeciwnicy „grali dla nas” i przed ostatnimi dwoma pojedynkami mieliśmy wszystko w swoich rękach – wygramy z niepokonaną Varsovią i Jaguarem to zajmiemy drugie miejsce. Arkończycy pokazali niesamowity charakter pokonując aż 4:0 Varsovie. Na koniec zmagań graliśmy z Jaguarem Gdańsk i po bardzo ciężkim meczu wygrywamy 2:1. Jestem bardzo zadowolony z chłopaków, pokazali niezwykły charakter i wrócili do gry w pięknym stylu. Drugie miejsce to bardzo dobry wynik i w ten weekend to był dla nas maksymalny rezultat. Najważniejsze pomimo tego, że nie graliśmy wielkiego turnieju, to potrafiliśmy się zmotywować i w kluczowym momencie pokazać jak wielki potencjał w nas drzemie. Wielkie gratulacje dla zawodników.

Arkonia Szczecin - Sokolik Nowy Sącz 2:2 – Opiłowski 2
Arkonia Szczecin - Legia Warszawa 3:0 – Zawadzki 2, Poleszak
Arkonia Szczecin - Wigry Suwałki 1:2 – Gliwa
Arkonia Szczecin - AP Piotrków Trybunalski 9:1 – Zawadzki, Gliwa, Wrona – 2 , Czapiewski, Opiłowski i Poleszak – 1
Arkonia Szczecin - Widzew Łódź 5:1 – Zawadzki 3, Wrona i Gliwa
Arkonia Szczecin - Górnik Zabrze 7:1 – Zawadzki 5, Czapiewski i Opiłowski
Arkonia Szczecin - AP Reiss Poznań 1:4 – Gliwa
Arkonia Szczecin - Syrenka School Poland 7:2 – Zawadzki, Gliwa – 2, Opiłowski, Wrona i Poleszak
Arkonia Szczecin - MUKP Dąbrowa Górnicza 4:0 – Zawadzki 2, Gliwa i Czapiewski
Arkonia Szczecin - Varsovia Warszawa 4:0 – Zawadzki 3 i Opiłowski
Arkonia Szczecin - Jaguar Gdańsk 2:1 – Zawadzki i Wrona

Turniej wygrała drużyna Varsovii Warszawy, która w jedenastu spotkaniach przegrała tylko raz z naszym zespołem. Za nami drużyny Wigry Suwałki, AP Reiss Poznań, Górnik Zabrze, Legia Warszawa czy Jaguar Gdańsk. Po raz kolejny potwierdzamy, że należymy do czołówki w kraju! Ponadto najlepszym strzelcem turnieju został Kuba Zawadzki – zdobywca 19 bramek. Gratulacje!

Arkonia: Wojtek Szpaler, Mateo Kujawa, Mateusz Poleszak, Kacper Czapiewski, Arek Wrona, Kuba Gliwa, Kuba Zawadzki oraz Ignacy Opiłowski.

Komentarze