Brak lidera środka

Dodano: 24/04/2017    Komentarzy:

Brak lidera środka

Niedzielny wyjazdowy mecz rezerw do Niedźwiedzia z tamtejszym Zniczem, był pojedynkiem dwóch zespołów ze ścisłej czołówki biorąc pod uwagę mecze rundy rewanżowej. Oba zespoły w czterech grach miały na koncie po 9 punktów i po sprawiedliwym podziale punktów pozostały na fali wznoszącej w tej rundzie.

Nieprzychylna aura, kiepskie boisko spowodowały, iż dobrych akcji było w niedzielne popołudnie niestety mało. Walka głównie w środowej strefie boiska i pojedyńcze wypady obu drużyn pewnie rozbijane przez oba bloki defensywne. Ze strony Arkonii najbliżej gola był Szymczak jednak przy bramce po dośrodkowaniu Kleszczyńskiego sędzia dopatrzył się kontrowersyjnego spalonego. Znicz odpowiadał kontrami jednak Zieliński dwukrotnie pewnie chwyta piłkę po strzałach zza pola karngo.

Druga połowa bardzo podobna, pilnowanie przez drużyny tyłów i sporadyczne kontry. Najbliżej powodzenia z naszej strony był w 64 min Kryścio jednak w najlepszej sytuacji meczu strzał pomocnika Arkonii nogami broni bramkarz. Znicz najgroźniej odpowiedział w 80 minucie kiedy to mocny strzał z dystansu Zieliński z trudem przenosi obok bramki. W końcówce dobra akcja zakończona strzałem Kleszczynskiego ale i tym razem bramkarz Znicza staje na wysokości zadania.

Podsumowując remis sprawiedliwy w meczu walki. Zabrakło w naszej drużyny lidera środka pola, który pokierowałby grą w tak wyrównanym meczu. Punkt należy uszanować gdyż jest to kolejne spotkanie gdzie młodzi Arkończycy zbierają cenne doświadczenie. W pierwszej połowie debiut w rezerwach zaliczył Jakub Wiraszka, który po połowie rozegranej w lidze juniorów pokazał w przekroju 45 min dobrą grę będąc silnym punktem bloku obronnego zespołu. 

Znicz Niedźwiedź - Arkonia II Szczecin 0:0

Zieliński - Szymczak, Matysiak (  46' Letmański), Wilanowski, Wiraszka (  46' Kryścio), Szymański (  73' Stankiewicz), Gracz, Paszkiewicz, Niezabitowski (  61' Wojtasik), Bachmatiuk (  46' Oskroba D), Kleszczyński.

 

Komentarze