Cel jest jeden

Dodano: 04/08/2022    Komentarzy:

Cel jest jeden

Arkońskie grupy młodzieżowe rozpoczęły przygotowania do zbliżającego się sezonu 2022/23. Pierwsze roczniki wyjechały na obóz przygotowawczy do Nowej Rudy w województwie dolnośląskim. Dziś rozmawiamy z Trenerem oraz koordynatorem grup starszych - Maciejem Majewskim, który jest na miejscu i pomaga naszym zawodnikom w szlifowaniu piłkarskich umiejętności.

Czym skusiła Arkonię Nowa Ruda, oddalona od Szczecina aż o 400km? Jak przebiegają przygotowania do nowego sezonu wśród młodych Arkończyków?

Centrum turystyczno-sportowe w Nowej Rudzie to świetna baza treningowa. Dwie pełnowymiarowe płyty o nawierzchni sztucznej i naturalnej, bieżnia lekkoatletyczna oraz baseny. To sprawia, że Trenerzy mogą skupić się na treningu. Jedynym mankamentem w przygotowaniach są ekstremalnie wysokie temperatury, jednak zawodnicy maksymalnie angażują się w przedsezonowe przygotowania.

Na co kładziony jest nacisk podczas tych przygotowań?

Obóz to bardzo dobry moment na wdrażanie długo przygotowywanego modelu gry, który ma charakteryzować Akademię w każdym roczniku i we wszystkich fazach gry. Chcemy aby nasi zawodnicy byli w pełni świadomi swoich decyzji, rozumieli grę i byli zaawansowani technicznie, ale przede wszystkim odważni i kreatywni.

Jakie sparingi zagrają młodzi Arkończycy podczas obozu przygotowawczego?

Pierwszą weryfikacją wdrażanego modelu gry był sparing ze Swornicą Czarnowąsy, gdzie w trzech tercjach zagrało 30 zawodników z roczników 2005/06. Podczas meczu widać było sporo jakości techniczno-taktycznej, ale również mankamentów do poprawienia. W niedzielę drużyna gra drugą grę kontrolną z Piastem Nowa Ruda, a ośmiu zawodników wraca do Szczecina na sparing seniorów ze Zrywem Kołbaskowo.

Został Trener również Koordynatorem Grup Starszych, jakie nowe obowiązki stawia to przed Trenerem?

Koordynatorem jestem od stycznia tego roku. Cel jest jeden - zrobić wszystko co możliwe, aby stworzyć warunki do jak najlepszego rozwoju zawodników. Przede wszystkim dobra Akademia to bardzo dobrzy i zaangażowani Trenerzy. Do tego dochodzi infrastruktura, na którą czekaliśmy przez wiele lat i stworzony model gry, który ma być narzędziem w rękach Trenerów do spójnej pracy. Uruchamiamy wiele projektów i programów, które mają wykrywać deficyty i pomagać w ich korygowaniu. Robimy spokojnie małe kroki cały czas idąc do przodu i wierzymy, że przyniesie to efekt w postaci wychowanków grających na poziomie centralnym. W niedługiej przyszłości mam nadzieję na własnym podwórku, czyli zasilając drużynę seniorską, która już w tym momencie składa się w 80% z naszych zawodników.

Komentarze