Drużyna turnieju

Dodano: 11/03/2019    Komentarzy:

Drużyna turnieju

Podczas minionego weekendu podopieczni trenera Seweryna Września rywalizowali w Gdańsku w tradycyjnie mocno obsadzonym turnieju Baltic Cup.

W turnieju wystąpiły drużyny: Jaguar Gdańsk, Olimpia Grudziądz, Lechia Gdańsk, Chojniczanka Chojnice, Varsovia Warszawa, Szkoła Sportowa Mistrzostwa Rezerwy Olimpijskiej Kaliningrad, BKS Bydgoszcz, Olympic Wrocław, Rona 09 Ełk, Jedynka Reda, Słowik Olkusz, Iskra Pszczyna, Czwórka Kostrzyń nad Odrą, Pogoń Kraków, Gavia Choszczno, Arkonia Szczecin, FASE Szczecin, Widok Skierniewice.

W tym gronie Arkonia 2009 uplasowała się na II Miejscu. Cechą charakterystyczną tej rywalizacji jest ogromna intensywność ponieważ zarówno mecze fazy grupowej jak i finałowej rozgrywane są po 20 min bez przerw pomiędzy! W fazie grupowej Arkonia rozegrała siedem spotkań z czego cztery razy wygrywając, inkasując jeszcze dwa remisy i jedną porażkę z Olimpic Wrocław. Awans do fazy finałowej zaliczony z drugiej pozycji.

Niedziela i rozgrywki fazy mistrzowskiej to kolejne pieć spotkań. Tym razem cztery zwycięstwa i w rewanżu remis z Olimpic Wrocław 3 do 3 co daje w końcowej klasyfikacji II miejsce. Przegana o mistrzostwo to różnica tylko dwóch goli z drużyną z Wrocławia. Nie miejsce było jednak na tym turnieju najważniejsze, a styl w jakim udało się je wywalczyć. Podczas pobytu w Gdańsku tz. wirus jelitówki dopadł nasz zespół i naprawdę oprócz umiętności czysto piłkarskich, trzeba było pokazać charakter. Nie stało się inaczej i zobaczyliśmy Arkonie znów na podium, oprócz tego drużyną turnieju została wybrana Arkonia w składzie: 

Szymon Wajszczyk, Mateusz Nowakowski, Kuba Gliwa, Kuba Bednarek, Igor Durzynski, Alek Piz, Aleks Pagorek, Adrian Guzielak, Antek Grieger, Kacper Tarasiewicz i Mateusz Cenkier

Komentarze