Efekt roku pracy

Dodano: 04/03/2019    Komentarzy:

Efekt roku pracy

Arkonia Szczecin zwycięzcą turnieju ORLEN Beniaminek Krosno Cup U-10. Młodsza grupa nie chciał być gorsza od swoich kolegów z U-11, którzy w ubiegłym tygodniu także triumfowali w Krośnie.

W Krośnie zjawiła się mocna stawka drużyn i nasz zespół mógł sprawdzić się w pojedynkach z ciekawymi ekipami z Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier. W grupie B triumfowała Arkonia Szczecin, która prezentowała wysoki poziom i już po pierwszych spotkaniach było wiadomo, że w tej drużynie można upatrywać jednego z faworytów do złota. Szczecinianie pewnie awansowali do „Grupy Złotej”, w której znalazło się także miejsce dla Stali Rzeszów. Szyki tym drużynom próbowały pokrzyżować zagraniczne ekipy Partizana Bardejov i Kisvardy FC, które toczyły zacięte boje z rzeszowianami, ale i gubiły punkty w innych meczach i ostatecznie uplasowały się na 3 i 4 pozycji. Niewiele zabrakło, by Węgrów wyprzedziła drużyna Górnika Zabrze, której w tabeli zabrakło trzech goli by wskoczyć na wyższą pozycję i w niedzielę grać w „Grupie Srebrnej”, ostatecznie zabrzanie razem z AP Limanovią awansowali do „Grupy Brązowej”.

Ozdobą turnieju były spotkania finałowe, które dostarczyły nam mnóstwo emocji. Już pierwsze pojedynki pokazały, że rywalizacja ta będzie niezwykle ciekawa i z meczu na mecz na czoło tabeli wysuwały się Akademia Piłkarska Reissa i Arkonia Szczecin. Przełom nastąpił po bezpośrednim spotkaniu, które zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem szczecinian i wydawało się, że to Arkonia sięgnie po złoto. Niesamowity scenariusz napisała ostatniej seria gier, w której lider w derbowym meczu z FASE Szczecin przegrywał już trzema bramkami, a mimo to odwrócił losy meczu i na 24 sekundy do końca zawodnicy Arkonii doprowadzili do remisu. Nic by im ten punkt w rywalizacji o I miejsce nie dał, gdyby w równocześnie rozgrywanym spotkaniu do siatki trafili gracze Akademii Piłkarskiej Reissa, jednak Stal Rzeszów nie miała zamiaru ułatwiać „Reisikom” zadania i urwała punkty faworytowi. Po końcowym gwizdku wielka radość zawodników Arkonii, którzy rok temu zajęli V miejsce, a teraz wskoczyli na najwyższy stopień podium wyprzedzając Akademię Piłkarską Reissa. III miejsce padło łupem bardzo dobrze grającej w Krośnie drużyny SMS Rzeszów, która wyprzedziła korzystniejszą różnicą bramek FASE Szczecin. Szczecinianom do zdobycia medalu zabrakło wspomnianych wcześniej 24 sekund. Na piątym i szóstym miejscu Sandecja Nowy Sącz i Stal Rzeszów.

Organizatorzy oraz obserwujący turniej trenerzy bacznie oglądali poczynania zawodników na murawie i wybrali „TOP 7”, czyli najlepszych zawodników turnieju. Znaleźli się w niej Arkończycy „Najlepszy Bramkarz” Wojciech Szpaler (Arkonia Szczecin), Jakub Gliwa (Arkonia Szczecin)

Arkonia Szczecin: Wojciech Szpaler, Mateusz Chmielewski, Dawid Olbracht, Krystian Dulny, Mateusz Poleszak (1), Jakub Gliwa (2), Jakub Zawadzki (7), Tymoteusz Maćkowiak (1), Filip Chmielewski (2), Ignacy Opiłowski (10), Arkadiusz Wrona (3), Antoni Grieger, Dawid Cesarski (1), Oliwier Bieniek (6).

Drużynę poprowadził świeżo upieczony trener UEFA B Seweryn Wrzesień - Gratulujemy!

Komentarze