Finał na narodowym (video)

Dodano: 02/05/2019    Komentarzy:

Finał na narodowym (video)

Finał w Warszawie na stadionie narodowym to wielki sukces naszych zawodników. Przez turniej nasi mali piłkarze przeszli jak burza, jednak w finale musieli uznać wyższość drużyny z Poznania.

W finale U-10 chłopców świetny początek zaliczyła drużyna SP 78 Poznań, wychodząc na prowadzenie 2:0. Zawodnicy UKS-u Volley Szczecin nie zamierzali się jednak poddawać i zdobyli gola kontaktowego. W ostatnich sekundach spotkania piłkarze z województwa zachodniopomorskiego przeprowadzili znakomitą akcję, po której mogli doprowadzić do remisu i rzutów karnych, ale tak się nie stało i tytuł trafił do Poznania. Zawodnicy finalistów zgarnęli nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrano Mateusza Nowakowskiego (UKS Volley), najlepszym zawodnikiem został Jakub Gliwa (UKS Volley), a królem strzelców – Hubert Janyszka ze zwycięskiej drużyny. - Nie ukrywam, że to, że jesteśmy dzisiaj na PGE Narodowym, robi na nas ogromne wrażenie. Ja sam miałem w tunelu ciarki, a co dopiero chłopcy. Mam nadzieję, że to nie jest ich ostatni występ tutaj i być może w przyszłości będą wracać na ten stadion już jako reprezentacji Polski, czego im życzę – cieszył się Piotr Mydlikowski, trener SP 78 Poznań.

źródło Onet.pl

Na boisko obok wyszli chłopcy z Poznania oraz Szczecina. Ci pierwsi dwukrotnie znaleźli drogę do siatki ekipy z woj. zachodniopomorskiego, a oba trafienia zanotował Hubert Janyszka. – Wspaniały charakter pokazali piłkarze ze Szczecina. Przegrywali 2:0, a mimo to zdołali się podnieść – najpierw fantastycznie wykonali wolnego i byli o włos. Później zdołali strzelić bramkę kontaktową, a jeszcze w ostatniej akcji meczu byli baaaaaaardzo blisko i prawie rozpracowali obronę. Naturalne, że po meczu w zasadzie wszyscy padli na murawę i zalali się łzami. Sukces jednych dramatem drugich – my jednak oddajemy wielki szacunek za walkę. I rzecz jasna gratulujemy poznaniakom! Wielkie brawa dla wszystkich! – relacjonował na naszym LIVE’ie Kuba Białek. Faktycznie, szczecinianie padli na murawę. W końcówce, w ostatnich sekundach, mieli jeszcze znakomitą sytuację na strzelenie gola wyrównującego, bo zakończyło się 2:1, jednak kiedy ostatni gwizdek wybrzmiał z ust arbitra – pozostały tylko łzy.

źródło Weszlo.com

Następnie na boisko największego stadionu w Polsce wybiegli chłopcy z rocznika 2009. Na przeciw siebie stanęły drużyny UKS Volley Szczecin i SP 78 Poznań. W drugiej minucie Hubert Janyszka zaskoczył bramkarza i wyprowadził poznaniaków na prowadzenie. Chwilę później ten sam zawodnik miał okazje podwyższyć prowadzenie, jednak jego mocny strzał lewą nogą zatrzymał się na słupku bramki. Druga połowa, podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od bramki Huberta Janyszki. Napastnik dostał dokładne podanie od swojego kolegi i strzałem do pustej bramki podwyższył prowadzenie. O zmianę wyniku walczył do samego końca Antoni Grygier. Chłopczyk strzelił piętą, jednak nieprawdopodobną paradą wykazał się bramkarz SP 78. Na 2 minuty przed końcem szczecinianie wyrównali za sprawą Jakuba Gliwy. Do remisu zabrakło kilku centymetrów w ostatniej akcji meczu.

żródło Polsatsport.pl

UKS Volley Szczecin - SP 78 Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: Jakub Gliwa 18' - Hubert Janyszka 2', 14'.

Mateusz Nowakowski, Ignacy Opilowski, Jakub Bednarek, Jakub Gliwa, Mateusz Cenkier, Adrian Guzielak, Igor Durzynski, Kacper Tarasiewicz, Antek Grieger, Eliasz Sędziak, Trener - Seweryn Wrzesień, Kierownik - Dominik Tarasiewicz

 

Komentarze