Finały Tymbarku

Dodano: 08/05/2018    Komentarzy:

Finały Tymbarku

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku to największy piłkarski turniej dla dzieci w Europie. Głównym sponsorem rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej od 12 lat jest firma Tymbark, a brązowym sponsorem od roku jest firma Electrolux.

Celem rozgrywek jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej u najmłodszych oraz wyłanianie piłkarskich talentów. Emocje już opadły po turnieju na którym Arkonia w kategorii wiekowej U-10 ostatecznie zajęła 9 miejsce. Cała impreza odbywała się w dniach 29.04-2.05.18 w Warszawie. Najpierw były rozgrywki grupowe na stadionie Legii i Agrykoli, a finały 2 maja na Stadionie Narodowym. Porozmawialiśmy z opiekunem grupy i trenerem Rafałem Strugarkiem:

Dlaczego Arkonia nie grała pod swoją nazwą w Warszawie?
- My jako klub nie mogliśmy wystąpić pod swoim szyldem. Jest to turniej dla Uczniowskich Klubów Sportowych, Akademii, głównie dla Szkół. Wystąpiliśmy jako UKS Volley.

Jak wyglądał turniej, jaki był poziom, organizacja?
- Organizacja była wzorowa. Rodzice nie przeszkadzali, tylko dopingowali swoje dzieci. Każdy mecz graliśmy 2 razy po 10 minut. Między spotkaniami było około godziny przerwy. Poziom był bardzo wysoki. Przegraliśmy najważniejszy mecz z Kielcami 2:3 i niestety nie dostaliśmy się do ćwierćfinałów. Straciliśmy dwie bramki po prostych błędach i jedną z rzutu wolnego. Zdecydowanie najlepszych zespołem w naszej kategorii U-10 było zespół z Rzeszowa. który wygrał cały turniej, a w meczu z nami był o wiele lepszy. Uważam też, że było trochę za gorąco do gry w piłkę dla tych chłopców, ale warunki były takie same dla wszystkich drużyn.

W jaki sprzęt zaopatrzył was PZPN podczas tego turnieju?
- Dostaliśmy koszulki i ortaliony. Dzieci dostały jeszcze chustki, stroje i czapki Tymbarka.

Na jednym zdjęciu widzę trenera i Zbigniewa Bońka. Zrobiliście sobie zdjęcie?
- To był trochę przypadek, bo prezes akurat przechodził koło nas i ktoś pstryknął fotkę z zaskoczenia. Ogólnie na turnieju było kilka znanych osób jak Roman Kołtoń, Mateusz Borek czy Tomasz Iwan, którzy chętnie rozdawali autografy, natomiast Jacek Magiera nas dekorował.

Walka w grupie o wejście do ćwierćfinału

UKS Volley - AMO Kielce 2:3 - Zawadzki, Gliwa
UKS Volley - AMO Rzeszów 0:2
UKS Volley - Niedźwiadek Chełm 2:1 - Opiłowski, Zawadzki

Walka o miejsca 9-16

UKS Volley - Sparta Sycewice 3:1 - Maćkowiak 2 i Zawadzki
UKS Volley - Pogoń Zduńska Wola 4:1 - Zawadzki 2, Gliwa i Maćkowiak

Finał grupy 9-16

UKS Volley - Varsovia Warszawa 4:1 - Zawadzki, Maćkowiak, Gliwa i Wrona

Szpaler Wojtek, Kujawa Mateusz, Poleszak Mateusz, Olbracht Dawid, Wrona Arek, Gliwa Kuba, Zawadzki Kuba, Opiłowski Ignacy, Maćkowiak Tymek oraz Czapiewski Kacper

Przygotował Paweł Reichelt

Komentarze