Grać jak najwięcej

Dodano: 11/06/2018    Komentarzy:

Grać jak najwięcej

Turniej piłkarski "FootballPro Cup Masters" dla chłopców z rocznika 2009 i 2010 po raz 10 zagościł w kalendarzu wydarzeń organizowanych z ramienia Akademii Piłkarskiej Reissa.

O poranku 9 czerwca w Baranowie, mierzyły się ze sobą najlepsze zespoły z całej Polski. W tym dwie nasze drużyny. Rozmowa z Mateuszem Otto, opiekunem rocznika 2009, który zajął w turnieju drugie miejsce.

Odniesie się trener do wyników spotkań w grupie. Dość łatwo wygraliście?
- W grupie mieliśmy pełną kontrolę. Większość spotkań wygrywaliśmy zasłużenie. Zdarzył nam się tylko remis z Falubazem 3:3, gdzie pod koniec straciliśmy gole. W półfinale z Akademią Reissa rywal był lepszy, ale udało nam się strzelić bramkę i doprowadzić do karnych. Tam nasz bramkarz został bohaterem. Finał zasłużenie dla Śląska. Tego dnia byli od nas lepsi.

Można to potraktować, jako rewanż za turniej Arkonia CUP, gdzie wygraliście z nimi 5:2?
- Rzeczywiście teraz oni zwyciężyli. Jednak ja tego tak nie odbieram. W miłej atmosferze podziękowaliśmy sobie z trenerem przeciwników za mecz i tyle. Dla nas drugie miejsce, to też jest sukces.

Jakbyś oceniłbyś przerwy między meczami i ogólnie turniej?
- Turniej bez zastrzeżeń. Szybko to wszystko się odbyło. Graliśmy każde spotkanie 15 minut. Był to dla mnie już piąty raz na tym turnieju, więc wiedziałem, że wszystko będzie dobrze zorganizowane.

Najlepszym bramkarzem został bramkarz Arkonii?
- Myślę, że zasłużenie. Wybronił nam spotkanie półfinałowe, rywal miał dużo szans na gola, a później jeszcze obronił wszystkie karne.

Czy trener nie czuję się zmęczony pracą? Ciągłe wyjazdy, turnieje. Dużo tego jest?
- Zmęczony, może trochę fizycznie. Pasje nadal w sobie mam. Ja sam zgłaszam tych chłopaków, do różnych turniejów, to jest moja własna decyzja. Im więcej będą grali, tym bardziej rozwiną się piłkarsko.

Grupa:
Arkonia Szczecin 3:0 Wisła Płock Tarasiewicz Osuch Bednarek
Arkonia Szczecin 3:3 Falubaz Zielona Góra Osuch Tarasiewicz Piz
Arkonia Szczecin 2:1 Reprezentacja Polski AP Reiss Sędziak x2
Arkonia Szczecin 4:1 APMT Krzeszowice Osuch x2 Piz Bednarek

Półfinał:
Arkonia Szczecin 1:1 (k. 2:0) AP Reiss Poznań Durzyński

Finał:
Arkonia Szczecin 0:3 Śląsk Wrocław Skład: Nowakowski, Durzyński, Tarasiewicz, Osuch, Sędziak, Bednarek, Piz

Rozmawiał Paweł Reichelt

Komentarze