Grad karnych

Dodano: 22/01/2019    Komentarzy:

Grad karnych

Drugi turniej w roku z cyklu Arkonia Cup edycja zima 2019 za nami. Tym razem mogliśmy oklaskiwać zawodników rocznika 2009.

W zawodach nie brakowało dramaturgii, pięknych bramek oraz spektakularnych interwencji bramkarskich. Całe zawody odbyły się w świetnej atmosferze oraz sportowej rywalizacji. Po zmaganiach w grupach dwie najlepsze drużyny awansowały do późniejszych finałów. W pierwszym półfinale w szranki stanęły drużyny Olimpii Szczecin oraz AP Kotwicy Kołobrzeg. Po zaciętym boju i remisie 1:1 w regulaminowym czasie gry zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy AP Kotwicy Kołobrzeg i awansowali do finału.

Drugi półfinał to pojedynek Energetyka Junior Gryfino i Arkoni Szczecin. Awans do finału po zaciętym meczu wywalczyli zawodnicy ze Szczecina pokonując swoich kolegów z Gryfina 2:1. Do wyłonienia brązowego medalisty Arkonia Cup znowu potrzebny był konkurs rzutów karnych (regulaminowy czas gry – wynik 1:1). Lepsi w tym elemencie gry okazali się zawodnicy z Gryfina.

Wielki finał to rewanż z pojedynku grupowego, gdzie Arkonia zmierzyła się z Kotwicą skromnie wygrając 1:0. W finale regulaminowy czas gry nie zdołał wyłonić zwycięzcy i po meczu walki oraz ogromnych emocjach czekał nas kolejny konkurs rzutów karnych. Z tarczą z tego pojedynku wyszli zawodnicy z Arkoni Szczecin i to oni mogli cieszyć się z najwyższego stopnia podium.

I miejsce – Arkonia Szczecin
II miejsce – AP Kotwica Kołobrzeg
III miejsce – Energetyk Junior Gryfino

Najlepszy strzelec: Cezary Zieliński – 6 bramek (AP Kotwica)
Najlepszy bramkarz: Szymon Wajszczyk (AP Kotwica Kołobrzeg)
Najlepszy zawodnik: Jakub Gliwa (Arkonia Szczecin)

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i trenerom za wspólną rywalizacje i przybycie! Kolejne emocje po feriach zimowych - tym razem 17.02 na pakiecie zaprezentują się najmłodsi gracze, mowa tu o roczniku 2012.

Komentarze