Jest chemia

Dodano: 13/02/2018    Komentarzy:

Jest chemia

Drużyna juniorów młodszych Arkonii w ten weekend podejmowała zespół Salosu Szczecin. Spotkanie to było rozegrane w ramach przygotowań do nadchodzącej rundy rewanżowej rozgrywek wojewódzkiej ligi.

Pierwsza połowa była dość wyrównana oba zespoły starały się długo utrzymywać przy piłce. Nie brakowało męskiej walki i zaangażowania. Jedyna, a zarazem kluczowa przewaga jaką w tej części zawodów mieli Arkończycy to zdobycz bramkowa. Idealne podanie w „uliczkę” Krzyśka Matyjaska na gola zamienił Sebastian Waszyński. Akcje gospodarzy charakteryzowały zagrania do przodu oraz próby kierowania piłek prostopadłych w wolne sektory boiska. Druga odsłona jak mógłby wskazywać wynik to dość jednostronne widowisko, jednak nic bardziej mylnego. Pomimo tego, że podopieczni trenera Michalczyszyna zaaplikowali gościom 5 bramek to nie przyszło wcale łatwo.

Zdobycz bramkowa była efektem błyskawicznie wyprowadzonych kontrataków oraz świetnie zorganizowanego wysokiego pressingu. Drugą bramkę zdobył Andrzej Sobieraj, który po odbiorze piłki 20 metrów od bramki rywala pomknął w pole karne i umieścił ją w bramce. Trzecie trafienie to świetne dogranie z prawego skrzydła wzdłuż bramki, gdzie znajduje się świetnie wbiegający Kraśniewicz dopełniając formalności. Czwarty gol stał się udziałem Filipa Konopskiego po pewnie wykonanym rzucie karnym podyktowanym za faul na bardzo aktywnym tego dnia Sieprackim. Na 5 do zera podwyższył Kraśniewicz po świetnej centrze Moutinho. Wynik zawodów przypieczętował Siepracki po fajnej penetrującej piłce w pole karne od Konopskiego.

Bardzo cieszy wynik zawodów ale jeszcze bardziej progres w grze. Do zespołu doszło 4 nowych graczy, którzy coraz lepiej rozumieją się z kolegami i utożsamiają z nakreśloną wizją gry. Widać, że pomiędzy chłopakami jest chemia i nadają a tych samych falach co jest dobrym prognostykiem przed startem rozgrywek – powiedział po meczu szkoleniowiec Arkonii.

Arkonia Szczecin – Salos Szczecin 6:0 (1:0)

Arkonia (1 połowa): Głuszak – Stolarczyk, Stefaniak, Białobrzeski, Szubert – Kraśniewicz, Wasilewski, Waszyński – Czeszewski, Chyliński, Matyjasek

Arkonia (2 połowa): Głuszak – Kopaniecki, Stolarczyk, Gajewski, Oleniec – Sobieraj, Konopski, Waszyński (60’ Kraśniewicz) – Moutinho, Szymanik, Siepracki

Przypomnijmy, że w dotychczasowych sparingach nasi juniorzy osiągnęli następujące wyniki:

Ursus Warszawa – Arkonia 5:1
Polonia Słubice (lider lubuskiej okręgówki) – Arkonia 1:2
Arkonia JS – Arkonia JM 3:1
Arkonia - Warta Gorzów 2:1
Arkonia – Salos Szczecin 6:0

Komentarze