Jeziorak lepszy w derbach

Dodano: 30/10/2022    Komentarzy:

Jeziorak lepszy w derbach

W sobotę na Osiedlu Kasztanowym Arkończycy zagrali spotkanie, które być może zadecydowało która drużyna będzie zajmować miejsce premiowane barażem do Kipsta IV Ligi po rundzie jesiennej. Niestety nie będzie to drużyna Arkonii Szczecin.

Mecz przez cały jego przebieg był wyrównany. Obie ekipy miały swoje szanse bramkowe, jednak te klarowniejsze stworzyli sobie gospodarze i po dwóch z nich zapewnili sobie zwycięstwo. Wynik spotkania w 21 minucie otworzył Adrian Chodorowski, który wykorzystał błąd w rozegraniu Arkonii. Szansa na odpowiedź nadeszła kilka minut później jednak w sytuacji sam na sam naszego zawodnika uprzedził Spychaj. Równie dobrze bramkarz Szerszeni zachował się gdy znakomity strzał z dystansu oddał Kubicki. Gdy wszyscy myśleli że bomba Kubickiego zmierza do siatki bramkarz Jezioraka popisał się świetną interwencją. Do przerwy mieliśmy więc jednobramkowe prowadzenie gospodarzy, ale nic nie było jeszcze przesądzone. 

Druga połowa to dalsze próby doprowadzenia do wyrównania przez Arkonię, jednak skuteczność nie była tego dnia mocną stroną podopiecznych Trenera Mateusza Otto. Zamiast tego zobaczyliśmy drugą bramkę drużyny z Kasztanowego. Po składnej akcji bramkę zdobył Jakub Rośczak. Powiew świeżości po wejściu na boisku dał Jan Skuratowski, jednak nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. Dalsze próby doprowadzenia do wyrównania kończyły się fiaskiem i nie oglądaliśmy tego dnia więcej bramek. 

Podczas meczu na trybunach można było ujrzeć transparent wspierający Pana Dariusza Tyszko - wieloletniego działacza klubu sobotnich rywali, który w tym momencie boryka się z problemami zdrowotnymi. Chcielibyśmy z tego miejsca również życzyć szybkiego powrotu do zdrowia!

Następne spotkanie Arkończycy zagrają w tę sobotę przy Witkiewicza. Przeciwnikiem będzie dziesiąty w tabeli zespół Orła Grzędzice.

 

JEZIORAK SZCZECIN 2:0 ARKONIA SZCZECIN

1:0 - 21' - Adrian Chodorowski
2:0 - 55' - Jakub Rośczak

Arkonia: Malanowski - Górski, Siudek, Kubicki (46' Jaśkiel), Michałeczko (61' Kaczmarek), Pawłowski, Piotrowski (61' Skuratowski), Dobberstein, Łuczak, Gościło, Gawiński (74' Bachmatiuk), Rez: Chomątek
Jeziorak - Spychaj, Jakubowski, Wójcik, Pyrek, Chodorowski J., Szych, Chlibyk (Kanigowski), Chodorowski A. (Ozdoba), Kapczynski, Lis (Zbaracki), Rośczak (Żebrowski), Rez: Rutyna, Gruszczyński

Komentarze