Mały bohater

Dodano: 18/03/2019    Komentarzy:

Mały bohater

Pojedynek z Ehrle Dobra Szczecińska powinien się zakończyć spokojną wygraną naszego zespołu, jednak brak skuteczności w decydujących momentach wprowadza niepotrzebną nerwowość w grze.

Już na początku spotkania Arkonia wypracowała sobie dwie dogodne sytuacje strzeleckie. Jednak bardziej szkoda tej z 9 minuty. W idealnej sytuacji znalazł się Filip Kosakowski jednak fatalnie pudłował, rehabilitacja nastąpiła w 23 minucie kiedy wykonywany rzut różny przez Filipa wylądował na głowie niepilnowanego Sinkowskiego. Po strzelonej bramce Arkończycy pozwolili się zepchnąć do obrony i tylko brak zimnej krwi u gości oraz postawa naszego nowego bramkarza Małka pozwoliła dowieść korzystny wynik do przerwy.

W drugiej odsłonie wyłonił się bohater tego pojedynku Patryk Małek, Mały przez całą drugą odsłonę popisywał się niewiarygodnymi interwencjami ratując zespół w trudnych momentach. W 72 minucie dał znać o sobie mało widoczny Sinkowski, który po raz drugi idealnie obsłużony przez Kosakowskiego ustrzelił dublet. Wydawało się że jest po meczu, nic bardziej mylnego podobnie jak po pierwszej strzelonej bramce Arkonia i tym razem mocno się wycofała. Dzięki temu goście szybko strzelili gola kontaktowego angażując większą ilość zawodników.

Więcej zawodników z przodu oznacza mniej z tyłu i tu można było szukać swoich szans. Arkonia takie też miała, jednak indolencją strzelecka popisali się Gościło i Sinkowski. Ten pierwszy posłał piłkę do pustej już bramki, a z linii wybili goście. Natomiast strzał Sinkowskiego w krzaki w sytuacji jeden na jeden pozostaje bez komentarza. Szkoda powinno być po zawodach, a igrzyska właśnie się zaczęły pogubiona Arkonia oddała kompletnie inicjatywę. Dwojący się i trojący Małek nie dał rady uchronić zespołu przed utratą gola w ostatnich minutach. Na całe szczęście sędzia spotkania doliczył 4 minuty, które dały upragnione zwycięstwo naszej drużynie. Filip Kosakowski w dokładnie takiej samej sytuacji jak poprzednio koledzy zaprezentował jak się wykańcza takie akcje ku uciesze całej arkońskiej braci.

Arkonia Szczecin - Ehrle Dobra Szczecińska 3:2 (1:0)

Patryk Małek - Michał Szumiato, Michał Bąbel, Kacper Orman, Kacper Kleszczyński, Łukasz Tabaka (60' Artur Paszkiewicz), Eryk Dobberstein, Adrian Gościło (89' Michał Bachmatiuk), Patryk Rygiel (70' Michał Górski), Filip Kosakowski 90' (90' Andrzej Kryścio), Rafał Sinkowski23'72'

Komentarze