Podmuch wiatru

Dodano: 17/04/2018    Komentarzy:

Podmuch wiatru

W piątkowe popołudnie drużyna Żaka Młodszego Arkonii Szczecin rywalizowała w prestiżowym turnieju „z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku rozgrywanym na stadionie w Szczecinku.

Wcześniej zawodnicy z lasku arkońskiego musieli przebrnąć przez lokalne eliminacje. Drużyny podzielone na 5 grup chłopców oraz 2 grupy dziewczynek rywalizowały równocześnie na 8 boiskach. Arkonia trafiła do grupy z BSS Stargard oraz Orłem Wałcz. W pierwszym meczu podopiecznym trenera Michała Grochulskiego szło bardzo ciężko. Orzeł mimo, że praktycznie nie wychodził ze swojej połowy stawiał dzielny opór, co w rezultacie zakończyło się skromnym zwycięstwem 2:1 po bramkach Kolasińskiego i Obremskiego.

Drugi mecz to już zdecydowana wygrana czerwono-niebiesko-białych. Zawodnicy udokumentowali swoją dobrą grę aż 8 zdobytymi bramkami przy żadnej straconej. Tu kolejny raz motorem napędowym okazał się Marcel Kolasiński strzelec 4 bramek. Arkonia rozstawiona w ćwierćfinale trafiła na Wicher Rąbino, którego ograła największą w turnieju różnica goli - 14:0. W tym spotkaniu zmysłem strzeleckim popisał się kapitan zespołu Kacper Piórkowski zdobywca 5 goli. Półfinał przyszło Arkonii rywalizować z zespołem Gwardii Koszalin. Mecz zaczął się od dwóch poważnych błędów naszych zawodników co spowodowało, że praktycznie od początku Gwardia grała z handicapem w postaci dwóch trafień. Zespół odpowiedział jeszcze przed przerwą za sprawa Piórkowskiego. Na drugą odsłonę drużyna wyszła mocno zmobilizowana. Szybko strzelona bramka pozwoliła grać z trochę większym spokojem. Na 3 min przed końcem Arkonia zdobywa bramkę na 3:2 i nic nie wskazuje na to by Gwardia doprowadziła do remisu. Jednak kilka sekund przed końcem wykorzystuje rzut rożny i w niebywałych okolicznościach strzela bramkę na remis. Piłka uderzona przez zawodnika Gwardii została tak zniesiona przez podmuch wiatru, że bezpośrednio wylądowała w siatce bramki strzeżonej przez Migasa.

W karnych, mimo „11-tki” strzelanej na zwycięstwo ostatecznie drużyna ulega 3:4. Mecz o III miejsce to już pewna wygrana 5:0 z drużyną z Choszczna, która notabene w grupie ograła drużynę z Koszalina. Mimo pewnego niedosytu, turniej o puchar Tymbarku zawodnicy z Lasku Arkońskiego będą wspominać bardzo pozytywnie mając tym samym nadzieje, że za dwa lata, podobnie jak ich starsi koledzy pojadą do Warszawy rywalizować w wielkim finale na stadionie narodowym. Warto również dodać, że najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Piórkowski z 10 golami.

Arkonie reprezentowali:
Roland Bas, Bartek Gliwa, Marcel Kolasiński, Marco Kujawa, Szymon Majdański, Filip Michalczyszyn, Szymon Migas, Szymon Obremski, Kacper Piórkowski (c)

Komentarze