Seniorska inauguracja

Dodano: 09/03/2018    Komentarzy:

Seniorska inauguracja

Już w ten weekend pierwszy zespół naszego klubu zainauguruje rundę wiosenną sezonu 2017/18. Mecz derbowy ze Stalą Szczecin zostanie rozegrany dopiero w niedzielę o godzinie 17: 00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witkiewicza.

Pierwotny sobotni termin oraz miejsce rozegrania zostało zmienione ze względu na stan boiska przy ulicy Bandurskiego. Podopieczni Roberta Jurszo przygotowywali się do rundy rewanżowej przez sześć tygodni. Rozegrali kilka meczy kontrolnych oraz wyjechali na kilkudniowe zgrupowanie do Słubic. Okres zimowy to także otwarte okienko transferowe, które zaowocowało dwoma transferami. Do zespołu przybyli dwaj zawodnicy. Damian Wiśniewski z Arki Nowa Sól na pozycje bramkarza oraz wychowanek Arkonii Mariusz Modliński, który powrócił z drużyny Wołczkowo Bezrzecze. Trzecim zawodnikiem, który zasilił kadrę pierwszego zespołu jest Marcel Paleń z zespołu juniora starszego.

Niestety drużynę opuściło pięciu zawodników. Dwaj wychowankowie Krzysztof Kujawa i Janek Kaźmierczak obaj wyjechali na studia do Poznania. Natomiast Seweryn Wrzesień i Łukasz Gątnicki poświęcili się trenerce, a Adam Kujawa przeszedł do zaprzyjaźnionego klubu z Dobrej Szczecińskiej. Zapytany trener o podsumowanie przerwy zimowej powiedział -

Jestem bardzo zadowolony z pracy jaką wykonaliśmy, a zwłaszcza z frekwencji jaką miałem w tym trudnym dla piłkarzy amatorów okresie. Fakt wyjechania na krótkie zgrupowanie kompletnego zespołu z pewnością napawa optymizmem i rokuje na przyszłość. Szkoda, że straciliśmy wartościowych graczy na rzecz nauki, ale taka jest rzeczywistość i póki, co szkoła oraz praca jest ważniejsza. Mamy naszych wychowanków i zawodników, którzy lubią grać w piłkę. Zgodnie z polityką klubu nie będziemy sięgać po zawodników, którzy świadczą swoje usługi odpłatnie. Podsumowując wierze, że praca wykonana teraz będzie procentować, co najmniej do końca czerwca.

Wyniki gier kontrolnych

04-03-2018 Arkonia Szczecin - Piast Chociwel 0:0
24-02-2018 Tanowia Tanowo - Arkonia Szczecin 2:6
17-02-2018 Arkonia Szczecin - VFB Gramzow 2:0
10-02-2018 Sparta Węgorzyno - Arkonia Szczecin 5:2
03-02-2018 Arkonia Szczecin - Piast Chociwel 4:4
27-01-2018 Arkonia Szczecin - Zootechnik Kołbacz 1:1

Nowi zawodnicy

Komentarze