Trening mentalny

Dodano: 31/03/2017    Komentarzy:

Trening mentalny

Na przełomie stycznia i lutego do pracy w naszym klubie ponownie wkroczył trener Paweł Cretti. Jak zapewne państwo wiecie szkoleniowiec dobrze znany z pracy z zespołem CLJ Pogoni Szczecin.

W naszym klubie prowadzi zajęcia „mentalne” z drużynami młodzieżowymi i juniorskimi.Treningi które ruszyły wraz z nowym rokiem zapoczątkowały już drugą edycję pracy nad „głową' zawodników Arkonii Szczecin. Są one kontynuacją pierwszej edycji w której trener Paweł przybliżył podstawy z zakresu psychologii sportu oraz poznawał specyfikę drużyn i graczy, z którymi miał okazję pracować. Tegoroczne sesje dotyczyły bardziej szczegółowej tematyki determinowanej wiekiem i oczekiwaniami chłopców. W młodszych grupach spotkania dotyczyła umiejętności stawiania celów indywidualnych jak i zespołowych. Starsze grupy skupiały się na zagadnieniach związanych ze stresem i sposobami radzenia sobie z nim. Wartościach jakie powinny być fundamentem dobrze funkcjonującego organizmu jakim bez wątpienia jest drużyna. Bardzo wiele czasu trener Cretti poświęcił na szeroko pojętą komunikację jako narzędzie determinujące i ułatwiające relacje na linii zawodnik – zawodnik jak również trener - zespół. Po treningach z siedmioma drużynami naszego klubu, przyszedł również czas na kadrę trenerską. Formuła tego spotkania prócz walorów merytorycznych niosła ze sobą również aspekt integracyjny, a to dzięki wielu ćwiczeniom które zostały zaaplikowane szkoleniowcom. Przy okazji warsztatów trenerzy poznali sposoby radzenia sobie z emocjami towarzyszącymi prowadzeniu zespołów. Trener Paweł przybliżył techniki pozwalające na opanowanie i spokój, które są pożądane w trakcie rozgrywania meczów. Wymiana poglądów w tej dziedzinie spowodowała, iż wszyscy trenerzy wyszli zdecydowanie bardziej bogaci o doświadczenia kolegów i wiedzę przekazaną przez wykładowcę. 
Wszyscy w naszym klubie będą ze zniecierpliwieniem czekali na kolejne sesje, gdyż spotkania te czynią słuchaczy bardziej świadomymi i pokazują mechanizmy i zależności o których często zapominamy. 

 

Komentarze