Turnieje dwa

Dodano: 21/02/2018    Komentarzy:

Turnieje dwa

Niezwykle udany i pracowity weekend dla Orlików rocznika 2008, który brał udział w dwóch turniejach.

W sobotę udali się do stolicy Niemiec, gdzie mieli okazję wziąć udział w turnieju Bruno Gehrke Hallen Cup i zmierzyć się z przedstawicielami Bundesligi – VFL Wolfsburg oraz Herthą Berlin. Ponadto do Berlina stawiły się takie drużyny jak Tennis Borrusia, Hansa Rostock, FC Grimm oraz Fortuna Chemnitz.

Nasi zawodnicy nie przyzwyczajeni do gry na parkiecie na sam początek turnieju dostali lekcję pokory. Po fatalnym meczu w wykonaniu przegrali 0:6 z gospodarzami. Zimny prysznic podziałał na naszych zawodników, którzy w kolejnych 5 spotkaniach zdobyli 11 punktów i byli o krok od zwycięstwa w turnieju. Szczególnie mogły się podobać spotkania z Hansą Rostock, Herthą Berlin oraz VFL Wolfsburg, mecze obfitowały w piękne akcję, bramki i ogromne emocje. Ostatni przegrany mecz turnieju rozegrany z Herthą zepchnął Arkończyków na czwarte miejsce. Szkoda bo zwycięstwo dawało awans na pozycję lidera.

Arkonia Szczecin – Tennis Borrusia Berlin 0:6
Arkonia Szczecin – FC Grimm 4:1 – Gliwa 2, Opiłowski oraz Zawadzki
Arkonia Szczecin – Fortuna Chemnitz 0:0
Arkonia Szczecin – Hansa Rostock 1:0 – Poleszak
Arkonia Szczecin – VFL Wolfsburg 4:1 – Gliwa 2, Poleszak oraz Wrona
Arkonia Szczecin – Hertha Berlin 1:1 – Gliwa

Reasumując, pomimo fatalnego początku, nasi zawodnicy potrafili pokazać charakter, podnieśli się i pokazali niezły futbol w kolejnych spotkaniach. Niewiele zabrakło abyśmy okazali się najlepszą drużyną turnieju, jednak nie to jest najważniejsze. Turniej pokazał, że pomimo iż należymy do czołówki w swoim roczniku, to przed nami jeszcze sporo pracy. Jedno jest pewne, jesteśmy na dobrej drodze. Oby więcej takich turniejów.  - opowiada Trener Rafał Strugarek

Szpaler Wojtek, Chmielewski Mateusz, Olbracht Dawid, Poleszak Mateusz, Gliwa Kuba, Zawadzki Kuba, Kujawa Mateo, Wrona Arek oraz Opiłowski Ignacy.


Dzień później Arkonia wystąpiła w turnieju Chemik Cup w Policach. Od pierwszego spotkania nasi zawodnicy emanowali pewnością siebie i wiarą we własne możliwości, chociaż gra nie do końca się kleiła. Fazę grupową Arkończycy zakończyli z kompletem zwycięstw oraz świetnym bilansem bramkowym.

Arkonia Szczecin – Hutnik Szczecin 1:0 – Chmielewski F.
Arkonia Szczecin – Chemik Police 3:0 – Maćkowiak, Kowalonek oraz Dulny
Arkonia Szczecin – Pogoń Prawobrzeże 2:1 – Maćkowiak oraz Dulny
Arkonia Szczecin – Pogoń Szczecin 1:0 – Chmielewski F.

W półfinale zobaczyliśmy jeszcze lepszą wersję Arkonii. Naszym przeciwnikiem była wymagająca i grająca dobrą piłkę drużyna Football Academy i po bardzo ciekawym i wyrównanym spotkaniu awans do półfinału uzyskali Arkończycy. W finale już czekali na nas grupowi przeciwnicy – Pogoń Szczecin. 12-minutowe spotkanie zagwarantowało wiele emocji, były okazję z obu stron, jednak to nasi zawodnicy znaleźli drogę do bramki przeciwnika i wygrali cały turniej. Dobra dyspozycja Tymka Maćkowiaka została doceniona przez organizatorów i nasz zawodnik został wybrany MVP turnieju.

Arkonia Szczecin – Football Academy Szczecin 1:0 – Maćkowiak
Arkonia Szczecin – Pogoń Szczecin 1:0 – Maćkowiak

Widać, że nasi zawodnicy coraz lepiej prezentują się na boisku, ciężki i regularny trening daje efekty. Co prawda gra była szarpana i były momenty słabszej gry, ale najważniejsze, że nasi zawodnicy potrafili wykrzesać z siebie maksimum w kluczowych momentach. Wielkie gratulacje! Kolejny weekend w którym z bardzo dobrym skutkiem wystąpiło 18 zawodników - podsumowuje Strugarek

Chmielewski Mateusz, Piotrowski Olek, Fontana Natan, Cesarski Dawid, Kowalonek Adam, Dulny Krystian, Czapiewski Kacper, Chmielewski Filip oraz Maćkowiak Tymek.

Komentarze