Turniejowe Żaki

Dodano: 13/10/2017    Komentarzy:

Turniejowe Żaki

W minioną niedzielę 8 października 2017 na obiektach Arkoniii Szczecin przy ul. Arkońskiej zaroiło się od dzieci. Przyjechał wóz z kawą, a na trybunach zasiadła całkiem spora grupa rodziców i sympatyków piłki nożnej.

Powodem takiej sytuacji była kolejka ligowa ZZPN w kategorii Żak rocznik 2009. Mali piłkarze z grup trenera Krzysztofa Iwanowa mieli okazję gościć na swoim obiekcie kolegów z innych klubów. Grupa C zagrała o godz 9. Rywale arkończyków to nie byle jakie firmy:

Pogoń Szczecin II
Chemik Police
Energetyk Gryfino
Footbal Arena I

Pierwszy mecz z Pogonią i duża niespodzianka wisiała w powietrzu. Brzeziński Kuba po rajdzie przez pół boiska umieszcza piłkę w siatce przeciwnika. Podrażniony rywal rzuca się do odrabiania strat, ale do przerwy udaje się zachować czyste konto. Druga połowa to znowu dobra gra w defensywie Arkończyków i kontra którą wykończył Robert Pacyna. Przeciwnik wydawało się na łopatkach jednak zdołał sie podnieść zdobywając bramkę kontaktową po sprawnej kontrze. Chwilę potem przytrafia się bramka samobójcza i jest już remis 2:2. Podrażniona Arkonia rusza po zwycięstwo całą drużyną co skwapliwie wykorzystuje przeciwnik wyprowadzając dwie skuteczne kontry. Ostateczny wynik 2: 4, dobre wrażenie zrobiła gra, ale wynik pozostawia pewien niedosyt.

Kolejny przeciwnik to jak się później okazało najmocniejsza, niepokonana tego dnia ekopa Footbal Areny. Porażka naszych zawodników bezdyskusyjna 1:6, zbyt dużo sił kosztowała otwarta gra z Pogonią. Kolejny mecz to walka z Chemikiem Police. Niestety do przerwy nie udało nam się utrzymać wyniku korzystnego po golu Wiktora Grabka, gdyż przeciwnik zdobywa bramkę strzałem z daleka na 1:1. W drugiej połowie po zamieszaniu podbramkowym tracimy bramkę na 1:2 i takim wynikiem kończy się mecz. Ostatni mecz tego dnia w tej grupie to mecz Arkonia III Energetyk Gryfino. Bardzo duża przewaga naszych zawodników udokumentowana bramkami, końcowy wynik 5:1 dla Arkonii.


Następny turniej rozpoczęty o godzinie 11:00, rywalizują zespoły z grupy B w kategorii Żak: Arkinia II Footbal Academiy, Footbal Factory Przecław, Hutnik Szczecin i Żaki Dąbie. W tej grupie nie było już tak dobrze ze względu na dużą różnicę wyszkolenia technicznego między naszymi zawodnikami, a zawodnikami z przeciwnych drużyn. Wysokie porażki z F Academy 0:10, FFactory 0: 11 i nieco mniejsze z Hutnikiem i Żakami po 0:6.

 

Komentarze