Turniejowe Żaki

Dodano: 09/01/2018    Komentarzy:

Turniejowe Żaki

W ostatnią sobotę dwa zespoły Arkonii Szczecin rocznika 2010 uczestniczyły jednocześnie w dwóch turniejach - Football Promaster Cup w Poznaniu oraz Błękit Cup w Stargardzie, gdzie zaprezentowały się naprawdę dobrze.

W pięknej poznańskiej hali widowiskowo-sportowej Arena odbył się IX międzynarodowy turniej Promaster Cup organizowany przez AP Reiss. Podopieczni trenera Michała Grochulskiego rywalizowali w grupie A ze Śląskiem Wrocław, Zagłębiem Lubin, AP Reissem Poznań oraz STF Champion Warszawa. Na początku rywal z najwyższej półki czyli Śląsk. Po fantastycznej grze zespół wygrywał już 2:0, po bramkach Piórkowskiego oraz Kolasińskiego, jednak nie dowiózł tego rezultatu do końca i podzielił się punktami z "zielonymi" remisując 2:2. Kolejny mecz z Zagłębiem Lubin przyniósł pierwszy komplet punktów i po bramkach Majdańskiego oraz Putkiewicza zawodnicy z lasku arkońskiego wygrywają 2:1. Rywalizacja grupowa ułożyła się bardzo klarownie. Zwycięstwo w jednym z dwóch ostatnich spotkań dawałoby wyjście z grupy. Niestety w spotkaniu z gospodarzami AP Reissem drużyna niefortunnie ulega 0:2, a na koniec tylko remisuje po zaciętym pojedynkiem z późniejszymi vicemistrzami STF Champion 2:2. W tym wypadku pozostało grać o miejsca 5-8. Pierwsze spotkanie, które premiowało meczem o 5 miejsce to derbowy pojedynek z Pogonią Szczecin. Zespół dwa razy gonił wynik, jednak gra napawała optymizmem. Ostatecznie po golach Basa oraz Piórkowskiego było 2:2 i dochodzi do karnych w których zwycięsko wychodzi nasza drużyna. Ostatni pojedynek z mocną Varsovią zespół wyszedł mocno naładowany chęcią zwycięstwa. Szybko strzelone dwie bramki i pewne prowadzenie 2:0 utrzymywało się praktycznie całe spotkanie. Wynik końcowy 2:1 nie odzwierciedlał przewagi zespołu, jednak sama gra mogła się podobać. Arkonia Szczecin U-8 ostatecznie zajmuje 5 miejsce. Można powiedzieć, że niedosyt pozostał, jednak z przebiegu turnieju oraz świadomości potencjału każdej z drużyn występujących na turnieju bilans 3 zwycięstw, 2 remisów oraz 1 porażki pokazuję, że gra zespołu stoi na wysokim ogólnopolskim poziomie.

Wystąpili: Roland Bas, Bartek Gliwa, Marcel Kolasiński, Marco Kujawa, Szymon Majdański, Kacper Piórkowski, Milan Putkiewicz (c)
Trener: Michał Grochulski

Nie można zapomnieć również o świetnym weekendzie drugiej drużyny, która tego samego dnia rywalizowała w stargardzkim Błękit Cup. Pod nieobecność trenera Michała Grochulskiego zespół poprowadził trener Seweryn Wrzesień. Początek nie napawał optymizmem. 0:0 z gospodarzami Błękitnymi oraz porażka 0:2 ze Smykiem Stargard mogła podłamać, jednak nic bardziej mylnego. Mimo kolejnego remisu w grupie z Morzyckiem Moryń (1:1) zespół dalej mógł grać o najwyższe miejsca ponieważ każdy z zespołów wychodził do dalszej fazy pucharowej jednak z rozstawieniem lub bez. W ćwierćfinale chłopcy z lasku arkońskiego świetnie uhonorowali swoją dobrą grę wygrywając 2:0. Mimo wysokiej porażki w półfinale z późniejszym tryumfatorem - Football Factory, mecz o 3 miejsce to już pełen sukces. 2:1 z Juniorem Police i puchar jedzie do Szczecina :) Gratulacje dla zawodników oraz trenera/ów!

Wystąpili: Cholewa Jaś, Kaszczyk Kuba, Michalczyszyn Filip, Migas Szymon, Pokwicki Rafał, Warsiewicz Kordian
Trenerzy: Michał Grochulski, Seweryn Wrzesień

Komentarze