Wicemistrz Chemik Cup

Dodano: 20/02/2018    Komentarzy:

Wicemistrz Chemik Cup

To był bardzo udany weekend dla zawodników kategorii F2 Arkonii Szczecin. Obie drużyny zajęły kolejno 2 oraz 6 miejsce.

Arkonia I trafiła do grupy z Chemikiem Police I, Pogonią Szczecin, FA Szczecin oraz Energetykiem Gryfino. Z kolei Arkonia II podejmowała w grupie Chemik Police II, Fusche Berlin, SALOS Szczecin i Hutnik Szczecin. Pierwsza drużyna z lasku arkońskiego w swojej grupie nie miała sobie równych wygrywając wszystkie spotkania nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Chłopcy rywalizujący w grupie B dzielnie walczyli zajmując 3 miejsce.

Gr A 
Arkonia I 1:0 Chemik Police 
Arkonia I 3:0 Pogoń Szczecin 
Arkonia I 2:0 Energetyk Gryfino 
Arkonia I 1:0 Football Arena Szczecin 
 
Gr B
Arkonia I 0:5 SALOS
Arkonia I 0:0 Chemik Police 
Arkonia I 0:5 Fusche Berlin 
Arkonia I 1:0 Hutnik Szczecin 
 
W półfinale Arkonia trafiła na SALOS Szczecin i po bardzo zaciętym pojedynku zwycięża 1:0 dzięki „złotej bramce” w dogrywce Szymona Majdańskiego. W finale Arkonia musiała jednak uznać wyższość kolegów z zachodniej granicy. Reprezentacja Fusche Berlin nie dała szans Arkonii wygrywając w finale 5:0. Szybko stracone dwie bramki ustawiły mecz po których ciężko było się podnieść na tle bardzo rosłych chłopców z Berlina. Arkonia II w meczu o 5 miejsce po dogrywce uległa FA Szczecin 0:1.
 
Podsumowując - mimo braku kilku kluczowych zawodników gra podopiecznych trenera Michała Grochulskiego stała na dobrym poziomie. Szczególnie zaangażowanie w grze defensywnej, co zaowocowowało stratą goli dopiero w ostatnim spotkaniu. Dla Arkonii II natomiast to kolejne cenne doświadczenie i nauka, z której na pewno wyciagną wnioski na przyszłość.
 
Nie można zapomnieć, o wyróżnionym z naszego zespołu. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Szymon Migas. 
 
Trener Michał Grochulski - Bardzo się cieszę, że tak duża grupa naszych zawodników mogła wziąć udział w tym turnieju. Obie drużyny łącznie reprezentowało 16 chłopców z rocznika 2010. Jeżeli chodzi o aspekt czysto sportowy najbardziej budował mnie fakt, że chłopcy realizowali cele, które wspólnie obraliśmy przed tym turniejem, a to poniekąd przełożyło się na wynik sportowy.
 
Arkonia I: Jan Cholewa, Bartek Gliwa, Kuba Kaszczyk, Marcel Kolasiński, Marco Kujawa, Szymon Majdański (c), Filip Michalczyszyn, Szymon Migas
 
Arkonia II: Bartek Duda, Damian Jarczak, Alan Llampasi, Szymon Łacek, Mikołaj Petersburski, Oskar Sałaga, Paweł Szpitowski, Kordian Warsiewicz (c)
Trenerzy: Michał Grochulski, Rafał Strugarek

Komentarze