Wyniki głosowania SBO

Dodano: 24/11/2017    Komentarzy:

Wyniki głosowania SBO

W tym roku mieszkańcy postawili na sport i rekreację. Największym zainteresowaniem cieszyły się projekty związane z aktywnością fizyczną oraz ciekawym spędzaniem wolnego czasu.

Takie słowa usłyszeliśmy na konferencji prasowej poświęconej ogłoszeniu wyników Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. To, że nasza nasz mała i zarazem wielka społeczność Arkońska jest w stanie sprostać zadaniu na poziomie projektu dzielnicowego przekonaliśmy sie już w roku ubiegłym. Jednak Pan Paweł Szczyrski - Dyrektor do spraw organizacji pozarządowych kontynuował dalej mówiąc, że w piątej edycji SBO 2018 w projektach ogólnomiejskich wygrał nasz Arkoński projekt. Oszaleliśmy !!! YES YES YES znamy to? Oczywiście! Samo ciśnie się na usta, kapitalna robota biorąc pod uwagę, że w dwóch kolejnych mniejszych projektach odjechaliśmy konkurencji. Dziekujemy, dziękujemy, dziękujemy wszystkim, którzy czynnie i z pełnym zaangażowaniem walczyli o każdy głosik. Także tym którzy kręcili nosami i marudzili, że to się nie uda oraz wszystkim innym nawet tym z jednym oddanym jak bardzo ważnym głosem. Jest to krok milowy w odbudowywaniu marki klubu. Cieszymy się niezmiernie, że są takie miejskie inicjatywy, które pozwalają lokalnym społecznością dzwignąć coś co zostało lata temu skazane na niebyt.

DZIĘKUJEMY, DZIĘKUJEMY, DZIĘKUJEMY

W tegorocznej, piątej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 113 projektów. W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym zadania podzielone były na ogólnomiejskie, dzielnicowe duże i dzielnicowe małe. Do zagospodarowania było 8 milionów złotych. Każdy z głosujących dysponował 3 głosami: 1 na projekty ogólnomiejskie, 1 na projekty dzielnicowe duże i 1 na projekty dzielnicowe małe.

W sumie w tym roku po weryfikacji wszystkich kart do głosowania, zarówno papierowych jak i elektronicznych w głosowaniu ważny głos oddało 26 378 mieszkańców, oddając 75 047 głosów.

Raport z głosowania - tylko ważne głosy:

  • Ogólna liczba głosujących – 26 378
  • Liczba głosujących papierowo – 128
  • Liczba głosujących elektronicznie – 26 250
  • Ogólna liczba głosów – 75 047
  • Liczba głosów papierowych – 378
  • Liczba głosów elektronicznych – 74 669
     
WYNIKI SZCZECIŃSKIEGO BUDŻETU O 2018:
ZADANIA OGÓLNOMIEJSKIE
1. Modernizacja boisk piłkarskich na stadionie K.S. Arkonia Szczecin przy ulicy Arkońskiej (stadion) oraz budynku socjalnego (4260 głosów)
ZADANIA DZIELNICOWE DUŻE ZACHÓD
1. Zakup i montaż hali pneumatycznej z systemem oświetlenia i ogrzewania
nad boiskiem piłkarskim przy ulicy Arkońskiej (stadion) o wymiarach 100m x 50m (3635 głosów)
ZADANIA DZIELNICOWE MAŁE ZACHÓD
1. Budowa strefy sprawności sportowej przy ulicy Arkońskiej (stadion) (4489 głosów)
 
Od wyników głosowania zakończonej edycji SBO nie ma odwołania. Ogłoszona lista zwycięskich zadań zostanie skierowana do realizacji w przyszłym roku. Co nie znaczy - jak dowodzi praktyka budżetów obywatelskich poprzednich lat - że wszystkie zostaną zrealizowane do końca 2018 r.

Komentarze