Wyrwane punkty

Dodano: 08/05/2018    Komentarzy:

Wyrwane punkty

Trampkarze młodsi Arkonii Szczecin w weekend rozpoczęli rundę rewanżową sezonu wiosennego, jako goście, występując w sobotę na obiektach przy ul. Pomarańczowej.

W pojedynku w wojewódzkiej lidze ZZPN, młodym arkończykom udało się wyrwać trzy punkty w bardzo trudnym meczu z zawsze ambitnie i twardo grającymi gospodarzami spotkania – Prawobrzeżem Szczecin. Gry na boisku przy ul. Pomarańczowej między zespołami Arkonii i Prawobrzeża zawsze obfitowały w bardzo ambitną i twardą grę obu jedenastek. Podobnie było w sobotnie południe. Zespół Prawobrzeża mający w pamięci porażkę w pierwszym meczu, zepchnął młodych arkończyków do defensywy stwarzając kilka sytuacji w okolicach pola karnego Arkonii. Trampkarze Arkonii tylko raz w pierwszych 35 min zagrozili bramce zespołu Prawobrzeża. Po pięknej akcji i po rykoszecie od słupka z najbliżej odległości, piłkę nad bramką przeniósł Marcel Polanowski. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej części spotkania obraz gry na placu boju między zespołami nie zmienił się. Drużyną atakującą był cały czas zespół gospodarzy, ale zawodnicy Prawobrzeża nie potrafili zamienić przewagi na zdobycze bramkowe. Goście natomiast coraz śmielej poczynali sobie pewnie wyprowadzając szybkie ataki. Gdy zebrani kibice nie mogli doczekać się bramek, jedna z kontr przeprowadzonych przez zespół Arkonii Szczecin została zamieniona na bramkę. W dalszej części drugiej połowy w okresie przewagi ambitnie grający gospodarze doprowadzili do remisu. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem sędziego w ostatniej składnej akcji Arkonia przechyliła zwycięstwo na swoją korzyść. W obu akcjach bramkowych cały zespół Arkonii wykonał bardzo dużą pracę, a największą Jakub Pacała wykładając piłkę – Jakubowi Tużnikowi, zdobywcy dwóch bramek dla zespółu Arkonii.

Prawobrzeże Szczecin – Arkonia Szczecin 1:2 (0:0)

45’ Tużnik
62’ Tużnik

Zarzycki Aleksander - Wierzchnicki Bastian, Ptak Damian, Tylkowski Gabriel, Pacała Jakub - Piotrowski Kacper, Błaszczyk Patryk, Głodkowski Mateusz, Polanowski Marcel, Tużnik Jakub - Pusz Filip Rez: (zmiany lotne) Wiśniewski Hubert Politewicz Jan Benc Oskar

Komentarze