Zabrakło konkretów

Dodano: 16/05/2018    Komentarzy:

Zabrakło konkretów

W ramach szóstej kolejki młodzików rocznika 2006 Arkonia podejmowała u siebie Błękitnych Stargard. Spotkanie grał nasz rocznik 2007, który rywalizuje w grupie B z rocznikami o rok starszymi od siebie.

W pierwszej połowie Arkonia miała dwie bardzo dobre sytuacje, ale nie wykorzystała żadnej z nich. W drugiej już padały gole, ale tylko ze strony gości. Drużyny przez cały mecz starały się budować akcję od bramki. Arkonia nie wykorzystała w drugiej połowie rzutu karnego. Błękitni pierwszą bramkę strzelili po akcji dwa na jeden i wyłożeniu piłki na pustą bramkę. Druga bramka, to akcja lewą stroną, wyjście z bramkarzem sam na sam i strzał obok. Arkonii w drugiej odsłonie brakowało konkretów, były strzały, ale głównie z dystansu. Jedyna szansa, to wspomniany rzut karny i realna okazja na doprowadzenie do wyrównania.

Krótka rozmowa z trenerem po meczu Mateuszem Otto:

Ocena spotkania?
- Umiejętności piłkarskie i inicjatywa były po naszej stronie. Jednak Błękitni bardzo dobrze się bronili. Nie mogliśmy sobie poradzić z wykończeniem akcji, kiedy zbliżaliśmy się do pola karnego rywali. Szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy dwie stuprocentowe okazje na gola i nic nie wpadło.

Jakiego spodziewałeś się meczu, coś Ciebie zaskoczyło?
- Spodziewałem się trudnego spotkania, bo graliśmy z wiceliderem tabeli. Poza tym rywal był o rok starszy i to on powinien prowadzić grę, a było zupełnie inaczej. Dostaliśmy gola z kontry, po naszym rzucie rożnym. Potem nie strzeliliśmy karnego na 1:1. Kolejny bramka z kontry i 2:0. Z chłopaków jestem zadowolony, ale wynikiem jestem delikatnie rozczarowany.

Widzę, że trener jest bardzo cierpliwy. Znalazł by się nie jeden trener, który mógłby krzyczeć na swoich podopiecznych. Trener ich tylko motywował do ciągłej walki i nie poddawania się?
- Chodzi o pozytywne komunikaty, a nie krytykę. Ma być pewność siebie, a nie obawa, że zaraz jakiś gość będzie darł się na mnie, że coś źle zrobiłem. To są dzieci, uczą się i mają popełniać błędy

Arkonia Szczecin - Błękitni Stargard 0:2

Guzielak - Jankowski (Lewandowski), Sakowski, Piętka (Tarasiewicz), Wróbel, Szabelski (Broda), Michałeczko (Siedlecki), Szczepankowski, Roszkowski (Majewski)

Rozmawiał Paweł Reichelt

Komentarze