Zakończone zmagania

Dodano: 26/10/2017    Komentarzy:

Zakończone zmagania

W miniony weekend dwa zespoły Arkonii Szczecin 2010 kończyły swoje zmagania w gr 2 i 6 ZZPN. W grupie drugiej przed rozpoczęciem gier zespół Arkonii IV był liderem z niewielką przewagą nad drugą Olimpią Szczecin.

Arkonia zaczęła z zespołami Football Areny oraz Olimipii. W obydwu spotkaniach zespół wychodził na prowadzenie 1:0 i oba te wyniki gwarantowałyby zwycięstwo w lidze. Niestety nasz zespół stracił w końcówce spotkania dwie bramki i musiał uznać wyższość rywali. Kolejny mecz z Policami to spokojne zwycięstwo 3:0 i zagwarantowanie przynajmniej drugiego miejsca. Niestety w ostatniej kolejce po bardzo wyrównanej grze chłopcy z lasku arkońskiego ulegają zespołowi FA Prawobrzeże 0:2. Trzeba śmiało przyznać, że mecze były bardzo wyrównane i równie dobrze, przy odrobinie szczęścia, to nasz zespół mógł nawet pokusić się o komplet punktów we wszystkich spotkaniach. Drugie miejsce w końcowym rozrachunku uznaje się za duży sukces.

Arkonia IV: Bogacki Hubert, Cholewa Jaś, Duda Bartek, Kaszczyk Kuba, Llampasi Alan, Michalczyszyn Filip (c), Pokwicki Rafał, Szepitowski Paweł, Warsiewicz Kordian


W grupie 6 Arkonia V przystępowała do zmagań z dwoma punktami straty do lidera Prawobrzeża Szczecin i żeby myśleć o zwycięstwie w lidze Arkonia musiałaby wygrać wszystkie swoje spotkania. Na początku podopiecznym Michała Grochulskiego przyszło się mierzyć właśnie z liderem rozgrywek. Mecz od początku prowadzony pod dyktando czerwono-niebiesko-białych i pewna wygrana 4:0. Arkonia nie zwalniała tempa nie patrząc tym samym na wyniki innych spotkań. W kolejnym meczu przekonujące zwycięstwo 7:0 nad KP Przecław. Następne spotkanie to rywalizacja z zawsze groźną drużyną Świtu Szczecin. Po dobrym spotkaniu zwycięstwo arkończyków 2:1. Na koniec podopieczni Michała Grochulskiego postawili kropkę na "i" wygrywając przekonująco z zespołem Jezioraka aż 13:1. 26/2 - świetna statystyka kończąca ostatnią ligę w tym roku i pierwsze miejsce w grupie.

Arkonia V: Bas Roland, Gliwa Bartek, Kujawa Marco, Kolasiński Marcel, Majdański Szymon, Migas, Szymon, Obremski Szymon, Piórkowski Kacper, Putkiewicz Milan (c)

Wielkie gratulacje za udaną jesień. Oba zespoły pokazały się z bardzo dobrej strony i na wiosnę rywalizować będą ze zdecydowanie lepszymi zespołami. Mimo zakończenia ligi Arkonia Szczecin 2010 nie zwalnia tempa. Drużyna zgłoszona jest do licznych turniejów, a najbardziej prestiżowy to Olimpic Champion Cup we Wrocławiu, w którym nasi młodzi zawodnicy zmierzą się m.in. z Lechem Poznań, Zagłębiem Lubin czy Śląskiem Wrocław. Nie zapominamy również o zimowym Arkonia Cup.

Komentarze