Mistrz Polski pokonany

Dodano: 13/03/2017    Komentarzy:

Mistrz Polski pokonany

W 5 kolejce Ekstraklasy drużyna Waterpolo Poznań pokonała na własnym basenie aktualnego mistrza Polski, Arkonię Szczecin. Sobotnie spotkanie w Termach Maltańskich zakończyło się w regulaminowym czasie remisem 8:8.

W rzutach karnych lepsi okazali się szczecinianie, wygrywając ostatecznie pierwszy mecz 10:12. W niedzielnym rewanżu poznańscy waterpoliści zwyciężyli 9:6. Najlepszymi zawodnikami dwumeczu zostali bramkarze Paweł Handze i Michał Diakonów oraz szczecinianin Robert Sekuła.

Sobotni mecz w Termach Maltańskich trzymał kibiców w napięciu do ostatnich sekund gry. W pierwszych 8 minutach prowadzenie objęli goście 0:2 i mimo kolejnych akcji gospodarzy do końca 3 kwarty utrzymywali jedno- lub dwubramkową przewagę. Ostatnia kwarta należała jednak do Poznaniaków, który na 1,5 minuty przed końcem spotkania wyrównali na 8:8. W rzutach karnych trudno im było pokonać najlepszego bramkarza polskiej ligi Michała Diakonowa i cały mecz zakończył się wygraną Arkonii Szczecin 10:12. Najlepszymi zawodnikami sobotnich rozgrywek wybrano rewelacyjnie grających tego dnia bramkarzy obu zespołów.

Pierwsza połowa niedzielnego rewanżu należała do szczecinian, którzy po 16 minutach prowadzili 2:3. Dwie kolejne kwarty radykalnie zmieniły jednak sytuację w basenie. Piłkarze poznańscy doprowadzili do remisu 5:5, a w 23 minucie spotkania celny strzał Bartka Kowalewskiego przełamał w końcu hegemonię mistrza Polski. W ostatniej kwarcieArkonia traci kolejne 3 gole, a dzięki kapitalnej obronie Pawła Handze gospodarze stracili już tylko jeden. Mecz rewanżowy zakończył się wynikiem 9:6, a MVP ogłoszono ponownie naszego bramkarza Pawła Handze oraz Roberta Sekułę z Arkonii Szczecin.

Zwycięstwo w pierwszym w tym sezonie dwumeczu z mistrzem Polski to nasz ogromny sukces. Pozwala nam dalej myśleć o mistrzostwie Polski i na pewno wzmacnia morale całego zespołu przed rundą rewanżową. Dedykujemy je naszemu wieloletniemu zawodnikowi Arturowi Wróblowi, który w lutym przegrał swój ostatni, bardzo nierówny mecz z ciężką chorobą. W niedzielę pożegnaliśmy go w Termach Maltańskich minutą ciszy wspólnie z piłkarzami Arkonii Szczecin oraz przybyłymi na mecz kibicami – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Sobota, 11 marca: Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin  8:8, rz.k. 2:4 (0:2,3:3,2:2,3:1)
Niedziela, 12 marca, rewanż: Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin  9:6 (1:2, 1:1, 4:2, 3:1)

żródło:. http://waterpolo-poznan.pl/mistrz-polski-pokonany-w-poznaniu-2/

Komentarze